Murat Ülker: “Pandemi, bize her türlü değişime hazır olmamız gerektiğini öğretti”

“Pandeminin akabinde yeni patron ve çalışan deneyimi” temasıyla 24 Ocak’ta başlayan Human Week Doruğu’nun açılış konuşmasını yapan Pladis ve …

26.01.2022
Murat Ülker: “Pandemi, bize her türlü değişime hazır olmamız gerektiğini öğretti”

“Pandeminin akabinde yeni patron ve çalışan deneyimi” temasıyla 24 Ocak’ta başlayan Human Week Doruğu’nun açılış konuşmasını yapan Pladis ve Godiva İdare Konseyi Lideri ve Yıldız Holding İdare Heyeti Üyesi Murat Ülker: “Pandemi, bize her türlü değişime hazır olmamız gerektiğini öğretti.

“Pandeminin akabinde yeni patron ve çalışan deneyimi” temasıyla 24 Ocak‘ta başlayan Human Week Doruğu’nun açılış konuşmasını yapan Pladis ve Godiva İdare Şurası Lideri ve Yıldız Holding İdare Heyeti Üyesi Murat Ülker : ” Pandemi, bize her türlü değişime hazır olmamız gerektiğini öğretti. Kendimizi değiştirerek yeni ve farklı şeyler planlayabilmeli ve öğrenmeliyiz. Değişimin bize gelmesini beklemeden biz ona yürümeliyiz” dedi. Gelecekteki Hünerler kitabının muharriri ve ünlü Ted konuşmacısı Perttu Pölönen de, pandeminin oluşturduğu en değerli tesirlerden birisinin gelişmelere çok süratli biçimde ahenk sağlama maharetinin ehemmiyetini anlamak olduğunu vurguladı.

İş dünyası ve insan kaynakları önderlerini bir ortaya getiren Human Week Tepesi, “pandeminin akabinde yeni patron ve çalışan deneyimi” temasıyla 24 Ocak‘ta online olarak başladı. Ebru Akdağ’ın yönettiği tepenin açılışında Pladis ve Godiva İdare Şurası Lideri ve Yıldız Holding İdare Heyeti Üyesi Murat Ülker ve Gelecekteki Hünerler kitabının muharriri ve ünlü TED konuşmacısı Perttu Pölönen konuşma yaptı. 28 Ocak tarihine kadar devam edecek olan dorukta, yerli ve yabancı 32 konuşmacı hem çalışan hem de patron davranışlarının, maharetlerinin pandemi tecrübesiyle nasıl şekillendiğini ve neler gerektiğini anlatacak.

Bağlantı ve İşletme Bilimleri Enstitüsü tarafından düzenlenen dorukta, Yıldız Holding İnsan ve İş Takviye Lideri Bahattin Aydın, UiPath Europe Lider Vekili Tansu Yeğen, eğitim bilimci Dr. Özgür Bolat, The Alexander Partnership’ten Hande Yaşargil, Talent Strategy Group Lideri Marc Effron, Prof. Dr. Mustafa Çetiner, oyuncu Hakan Alım ve ünlü radyocu Geveze üzere pek çok konuşmacı, insan kaynakları alanındaki değerlendirmelerini ve öngörülerini iştirakçilerle paylaşacak.

Açılışta konuşan Murat Ülker, pandeminin gelişmelere çok süratli formda ahenk sağlama maharetinin değerini anlamaya neden olduğuna dikkat çekerek: “Pandemi, bize her türlü değişime hazır olmamız gerektiğini öğretti. Kendimizi değiştirerek yeni ve farklı şeyler planlayabilmeli ve öğrenmeliyiz. Değişimin bize gelmesini beklemeden biz ona yürümeliyiz” dedi. Perttu Pölönen de, pandeminin oluşturduğu en kıymetli tesirlerinden birisinin, gelişmelere çok süratli halde ahenk sağlama marifetinin ehemmiyetini anlamamız olduğunu vurguladı.

“Önce yapacağınız işi sevmelisiniz”

İşe alımda birinci kriterin kişinin yapacağı işi sevmesi olması gerektiğine dikkat çeken Murat Ülker, şunları söyledi: “Eğer işini nitekim sevmezse ve kendisini işine adamazsa düzgün bir grup çalışması yapması da çok sıkıntı. Yetenekli olması da bizim için değerli bir kriter. Kesinlikle eğitim alacaklar lakin temel maharetlerinin olması da gerekli. Üçüncü kriter ise yalnızca sabırlı olması değil birebir vakitte da çok çalışma isteğinin olması. Şuna inanıyorum ki, uzaktan çalışmak bizi daha az çalışmaya itmiyor. Bilakis daha fazla çalışmak için bize daha fazla vakit kalıyor”

“İş yapış halimizi değiştiriyoruz”

“Mutlaka hobileriniz olsun”

Konuşmasında, sık sık lisana getirdiği “Ne istediğini bilen genç insanlara muhtaçlığımız var” kelamını tekrarlayan Murat Ülker hobilerin değerinden bahsederken “Niyetiniz halis olsun, çok çalışın ve çokça hobi edinin” dedi ve şunları ekledi: “Yani gençlerin hem amaçlarının hem de tutkularının olması gerekir. Tabi burada yalnızca memnunluğu kast etmiyorum. Söylemek istediğim şey; yaptığınız işten tatmin de olmanız gerekir. Mesela benim maksadım, sevmediğim beşerler için bile uygun olabilecek şeyler yapmak. Bu benim insan olarak keyifli hissetmemi sağlıyor. Bu yalnızca iş manasında değil, hayatımızın ana emeli olmalı bence. Âlâ bir şeye niyet edersen daha çok başarılı olursun. Tutkular da bunun bir modülü. Mesela ben çok çalışan bir beşerim ancak tıpkı vakitte hatırlayamadığım birçok hobim var. Dünyanın birçok ülkesinde yelken ve dalış yaptım, fotoğrafçılığı seviyorum. Bu babamın bana her vakit verdiği bir nasrehberaydin.comt. Bana daima kendimi memnun edecek, farklı şeyler yapmamı, hobiler edinmemi öğütledi. Asla yaz tatillerinde beni çalışmaya zorlamadı” – İSTANBUL

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Murat Ülker, Pandemi, Godiva, Ocak, Lokal, Haber

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.