Milli judocular Avrupa Açık’ta ilk gün 2’si altın 6 madalya kazandı

Ulusal judocular, Bosna Hersek’in başşehri Saraybosna’da düzenlenen Avrupa Açık’ta birinci gün 2’si altın 6 madalya kazandı. Ulusal judocular …

13.02.2022
Milli judocular Avrupa Açık’ta ilk gün 2’si altın 6 madalya kazandı

Ulusal judocular, Bosna Hersek’in başşehri Saraybosna’da düzenlenen Avrupa Açık’ta birinci gün 2’si altın 6 madalya kazandı.

Ulusal judocular, Bosna Hersek’in başşehri Saraybosna’da düzenlenen Avrupa Açık’ta birinci gün 2’si altın 6 madalya kazandı.

Türkiye Judo Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran tertipte birinci gün karşılaşmaları gerçekleştirildi.

Erkekler 66 kiloda Ejder Toktay, finalde İspanyol Adrian Nieto Chinarro ile yaptığı çabayı ipponla kazandı ve altın madalya ile birincilik kürsüsüne çıktı.

Bayanlar 48 kiloda 2 ulusal judocu Gül Yazgı Şentürk ve Ebru Şahin altın madalya için finalde karşılaştı. Gül Baht Şentürk, karşılaşmayı ipponla kazanarak altın madalyaya ulaşırken, Ebru Şahin ise gümüş madalyada kaldı.

Bayanlar 48 kiloda bronz madalya karşılaşmasında Merve Azak repesajdan, Sıla Ersin ise yarı finalden gelerek birbirlerinin rakibi oldu ve Merve Azak, waza-ari puanıyla bronz madalyanın sahibi oldu.

Bayanlar 57 kiloda Hasret Bozkurt bronz madalya müsabakasında Hırvat Tena Sıkıc’yı ipponla yendi ve bronz madalya kazandı.

Erkekler 73 kiloda Bayram Kandemir, bronz madalya müsabakasında Fransız Cameron Givre’yi ipponla yenerek bronz madalyanın sahibi olmayı başardı.

Avrupa Açık müsabakalarında yarın bayanlar 70 kiloda Minel Akdeniz, Fidan Ögel, Hatice Vandemir, Ümmühan Kıroğlu, Merve Topoğlu; 78 kiloda Nurcan Yılmaz, Serdem Daharlı, Ece Zurnacı, Semanur Erdoğan; +78 Kiloda: Kübranur Esir ve Sebile Akbulut ile erkekler 81 kiloda Mustafa Koç; 90 kiloda Feyyaz Yazıcı, Ahmet Çuhadar, Ö. Kemal Aydın; 100 kiloda Sidar Akkuş ve +100 kiloda Münir Ertuğ madalya çabası yapacak.

kent aydın haberleri / Fatih Çakmak – Spor

Bronz Madalya, Ebru Şahin, Saraybosna, Ulusal, Spor, Haberler

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.