Meteoroloji tarih verdi! Tüm Türkiye için yoğun kar ve yağmur uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya nazaran, hava sıcaklıkları cuma gününden itibaren artacak fakat hafta başında yine düşecek. 1 …

26.11.2021
Meteoroloji tarih verdi! Tüm Türkiye için yoğun kar ve yağmur uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya nazaran, hava sıcaklıkları cuma gününden itibaren artacak fakat hafta başında yine düşecek. 1 Aralık Çarşamba günü ise, tüm Türkiye’de kar ve yağmur tesirli olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bugün (26 Kasım) yapılan son değerlendirmeye nazaran; ülkemiz genelinin kesimli ve çok bulutlu, Marmara, Ege’nin kıyı ve kuzey kısımları, Antalya etrafları ve İskenderun Körfezi, Doğu Karadeniz’in iç bölümleri, (Malatya hariç) Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunun yağışlı olması; yağışların ekseriyetle yağmur ve Sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz’in yüksek iç kesitlerinin karla karışık yağmur ve Kar yağışı formunda görülmesi bekleniyor. Kırklareli, Edirne, Tekirdağ ve Çanakkale ile Edremit Körfezi etraflarında görülmesi beklenen sağanak yağışların bugün öğlen saatlerinden sonra lokal kuvvetli olacağı iddia ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Kırklareli, Edirne, Tekirdağ ve Çanakkale ile Edremit Körfezi etraflarında görülmesi beklenen sağanak yağışların bugün öğlen saatlerinden sonra mahallî kuvvetli olacağı varsayım edildiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Bugün öğlen saatlerinden sonra vakitle, Ege Bölgesi, Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz Kısmında rüzgarın güney, güneybatılı taraflardan yer yer kuvvetli ve kısa periyodik fırtına formunda (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ TWİTTER’DAN HAVA DURUMU RAPORUNU PAYLAŞTI

HAFTA SONU ARTAN SICAKLIKLAR, YENİ HAFTAYLA YİNE DÜŞECEK

Yeni haftayla azalan hava sıcaklıkları hafta sonundan itibaren tekrar artışa geçecek. Meteoroloji’nin varsayımlarına nazaran, mevsim normalleri civarına yükselecek sıcaklıklar 29 Kasım Pazartesi gününden itibaren yine düşüşe geçecek.

SALI GÜNÜ ANKARA’YA KAR GELİYOR

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle 30 Kasım Salı günü başşehir Ankara başta olmak üzere İç Anadolu Bölgesi’nde karla karışık yağmur ve kar yağışı görülecek.

1 ARALIK’TA TÜM YURTTA YAĞIŞ VAR

1 Aralık Çarşamba günü ise tüm Türkiye’de yağış görülecek. Yağışlar, Karadeniz’in iç kesitleri ile İç Anadolu ve Doğu Anadolu’nun tamamında kar, yurdun başka kısımlarında ise yağmur formunda olacak.

Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.