Meksikalı oyuncu Tania Mendoza oğlunu beklerken uğradığı silahlı saldırıda öldü

Meksikalı oyuncu ve müzikçi Tania Mendoza, 11 yaşındaki oğlunu Morelos eyaletinde katıldığı futbol akademisinden almak için beklerken ateşli …

18.12.2021
Meksikalı oyuncu Tania Mendoza oğlunu beklerken uğradığı silahlı saldırıda öldü

Meksikalı oyuncu ve müzikçi Tania Mendoza, 11 yaşındaki oğlunu Morelos eyaletinde katıldığı futbol akademisinden almak için beklerken ateşli silahla vurularak öldürüldü.Salı günü Cuernavaca kentindeki spor tesisinin dışarısında başka anne ve babalarla bek…

Meksikalı oyuncu ve müzikçi Tania Mendoza, 11 yaşındaki oğlunu Morelos eyaletinde katıldığı futbol akademisinden almak için beklerken ateşli silahla vurularak öldürüldü.

Salı günü Cuernavaca kentindeki spor tesisinin dışarısında başka anne ve babalarla beklerken iki silahlı adamın motosikletle yanaştığı, bir adedinin Mendoza’ya tekraren ateş ettiği ve akabinde saldırganların kaçtığı aktarıldı.

Resmi bilgilere nazaran Meksika’da geçen yıl her gün en az 10 bayan öldürüldü.

Memleketler arası Af Örgütü, Meksika’da bayan cinayetlerinin 940’ı, yani üçte birinin cinsiyete dayalı kabahat olduğunu söyleyerek durumu “korkunç bir salgın” olarak tanımlıyor.

42 yaşındaki Mendoza, 2005’te Luis Estrada’nın La Mera Reyna del Sur isimli aksiyon sinemasındaki rolüyle ün kazanmıştı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.