Kuşadası’nda fuhuş operasyonu: 28 gözaltı var!

12.10.2023
Kuşadası’nda fuhuş operasyonu: 28 gözaltı var!

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde gerçekleştirilen bir fuhuş operasyonunda 28 şüpheli gözaltına alındı. Ayrıca, fuhuş yaptığı iddia edilen 66 yabancı uyruklu kadın İl Göç İdaresi Müdürlüğüne sınır dışı edilmek üzere gönderildi.

Kuşadası Fuhuş Operasyonu Haberi

Kuşadası Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde, Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Kuşadası Asayiş Büro Amirliği ekipleri, 13 farklı adrese eş zamanlı bir operasyon gerçekleştirdi. Operasyona, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı da destek sağladı. Sonuç olarak, insan ticareti, fuhuş için yer temini ve fuhşa aracılık gibi suçları işlediği iddia edilen 28 şüpheli gözaltına alındı.

Yapılan adres aramalarında ise 5 ruhsatsız tabanca, 3 tüfek, 150 fişek, bir kılıç ve bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi. Ayrıca, suç geliri olarak tahmin edilen 361 bin lira, 9 bin 500 dolar, 2 bin 200 avro ve 75 gram altın da el konuldu.

Operasyon sırasında yakalanan 66 yabancı uyruklu kadının, fuhuşla ilişkilendirildiği belirtildi. Bu kadınlar emniyette ifadeleri alındıktan sonra sınır dışına çıkarılmak üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne sevk edildi.

Daha fazla aydın haberleri okumak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.