KUŞADASI’NDA FERİBOT SEFERLERİ İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI

YUNANİSTAN’ın turistik adalarına pandemi nedeniyle 2 yıldır yapılamayan feribot seferlerindeki kısıtlamanın kaldırılması, Aydın’ın Kuşadası …

11.02.2022
KUŞADASI’NDA FERİBOT SEFERLERİ İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI

YUNANİSTAN’ın turistik adalarına pandemi nedeniyle 2 yıldır yapılamayan feribot seferlerindeki kısıtlamanın kaldırılması, Aydın’ın Kuşadası ilçesindeki turizmciler tarafından sevinçle karşılandı.

KUŞADASI, AYDIN (rehberaydin.com) – YUNANİSTAN’ın turistik adalarına pandemi nedeniyle 2 yıldır yapılamayan feribot seferlerindeki kısıtlamanın kaldırılması, Aydın‘ın Kuşadası ilçesindeki turizmciler tarafından sevinçle karşılandı. Çeşit firmaları, Kuşadası’ndan Samos ve Patmos’a sefer düzenlemek için hazırlıklara başladı.

Kuşadası ile Yunanistan’ın Samos ve Patmos adaları ortasında haftanın 3 günü karşılıklı olarak yapılan feribot seferlerinde pandemi nedeniyle yaklaşık 2 yıldır uygulanan kısıtlama geçen 7 Şubat’ta kaldırıldı. Karara nazaran; feribotlar birinci etapta 49 yolcu taşıyıp, Ege Denizi’nin iki yakasında seferlerini yapabilecek. Kuşadası’ndaki turizmciler tarafından sevinçle karşılanan kararın akabinde ilçede fkent aydın haberleriliyet gösteren feribot sahibi acenteler hazırlıklara başladı. Bakım ve tamirat yaptırmak için feribotlarını marinaya çeken firma sahipleri, bilet satışı yapan işçi sayılarını da artırmayı planlıyor. Uygulamanın ayrıyeten kruvaziyer turizminin değerli limanlarından olan Kuşadası’nda, deniz turizmine tekrar hareket getirmesi bekleniyor.

‘ACENTALAR GÜÇ GÜNLER GEÇİRDİ’

Kuşadası’nda feribot seferi için bilet satışı yapan acentelerin 2 yıldır sıkıntı günler geçirdiğini belirten Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Aydın Bölge Temsil Konseyi Lider Yardımcısı Deniz Köse, “Seferlerin başlatılması kararını uzun müddettir bekliyorduk. Turizmciler olarak bu karara çok sevindik. Bilhassa yaz döneminin başlamasıyla birlikte Kuşadası’nda deniz turizminin tekrar pandemi öncesine dönmesini umuyoruz. Kuşadası, deniz turizminden para kazanan esnafın çok ağır bulunduğu bir bölge” dedi.

‘SAYININ ARTIRILMASINI BEKLİYORUZ’

Acenta sahibi Orçun Kamit de “Pandemi nedeniyle getirilen kısıtlama kapsamında 2 yıldır çalışma fırsatı bulamadık. Bu müddette feribotlarımız marinada demirlemek zorunda kaldık. Turizmciler olarak karara çok sevinmemize karşın 49 olan yolcu kontenjanı sayısının bir an evvel artırılmasını istiyoruz. Zira bir feribotun Yunan adalarına gidip gelmesinin maliyeti yaklaşık 1000 euro. Günlük maliyetimizi çıkarabilmemiz için bu şart” diye konuştu.

aydın haberleri – Şimdiki

Yunanistan, Kuşadası, Pandemi, Aydın, Şimdiki, Haberler

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.