Kuşadası Belediyesi, taziye evinin yapımında son aşamaya geldi

Kuşadası Belediyesi’nin İkiçeşmelik Mahallesi’nde hayata geçirdiği Taziye Meskeni ve Park Alanı’nın imal çalışmaları devam ediyor. KUŞADASI …

16.12.2021
Kuşadası Belediyesi, taziye evinin yapımında son aşamaya geldi

Kuşadası Belediyesi’nin İkiçeşmelik Mahallesi’nde hayata geçirdiği Taziye Meskeni ve Park Alanı’nın imal çalışmaları devam ediyor.

KUŞADASI, AYDIN (rehberaydin.com) – Kuşadası Belediyesi‘nin İkiçeşmelik Mahallesi’nde hayata geçirdiği Taziye Meskeni ve Park Alanı’nın üretim çalışmaları devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü takımları tarafından dış cephe inşkent aydın haberleritı tamamlanan 3 katlı toplumsal tesisin iç dekorasyonu sürüyor.

Kuşadası‘nda, Belediye Lideri Ömer Günel’in başlattığı hizmet atağı her alanda kesintisiz sürüyor. İkiçeşmelik Mahallesi’nde imaline başlanan Taziye Konutu’nun çalışmalarında son etaba gelindi. Fen İşleri Müdürlüğü takımları tarafından 3 katlı binanın dış cephesi ile elektrik ve su tesisatları tamamlandı. Gruplar binanın iç dekorasyonunu tamamlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Park alanı olarak kullanılacak toprakta ise hafriyat ve tesviye çalışmaları sona erdi. Fen İşleri Müdürlüğü yetkileri Taziye Konutu ve Park Alanı projesinin kısa müddette tamamlanacağını belirtti. Çalışmalar tamamlandığında yapının 1. katı anne-bebek konutu, 2. katı taziye konutu, 3. katı ise çocuk kütüphanesi olarak kullanılacak. 400 metre kadarkarelik proje alanında ayrıyeten çocuk oyun alanları, yürüyüş ve koşu yolları ile kafeterya bulunacak.

Yaklaşık 40 sene evvel Muş’un Malazgirt ilçesinden Kuşadası‘na yerleşen Burhan Yabasun, “İkiçeşmelik Mahallesi uzun yıllardır belediye hizmetlerinden yoksun bırakılmış bir bölgeydi. Belediye Liderimiz Ömer Günel’in vazifeye gelmesiyle birlikte mahallemiz değişmeye başladı. Kuşadası‘nda taziye meskeni yoktu. Taziye meskenleri bilhassa Doğu ve Güneydoğulu vatandaşların kültüründe büyük değer taşır. Bu muhtaçlığımızı karşıladığı için liderimize çok teşekkür ederiz” dedi.

Uzun yıllardır İkiçeşmelik Mahallesi’nde yaşayan Yıldırım İravul ise “İki yıl öncesine kadar İkiçeşmelik Mahallesi çok makus durumdaydı. Kaldırımlarda yürüyemiyorduk. Kuşadası Belediyesi mahallemizde önemli çalışmalar yaptı. Artık de taziye konutu yapılıyor. Taziye konutu Kuşadası için kıymetli bir proje. Liderimiz Ömer Günel’e çok teşekkür ederim” diye konuştu.

İkiçeşmelik Mahallesi sakini İsmail Yurttaş da “Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi mahallemizde değerli projeler yürüttüler. Bu sayede mahallemizin birçok sorunu giderildi. Tüm yetkililere teşekkür ederim” dedi. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.