Küba’daki patlamada ölü sayısı 18’e yükseldi

Küba Devlet Başkanlığından verilen bilgilendirme argümanında, gaz kaçağından kaynaklanan şiddetli patlama nedeniyle ölenlerin sayısının arttığı …

07.05.2022
Küba’daki patlamada ölü sayısı 18’e yükseldi

Küba Devlet Başkanlığından verilen bilgilendirme argümanında, gaz kaçağından kaynaklanan şiddetli patlama nedeniyle ölenlerin sayısının arttığı bildirildi.Patlamada şimdiye kadar 18 kişinin ömrünü yitirdiği tabir edilen açıklamada, 14’ü çocuk, 64 kişinin de yaralandığ…

Küba Devlet Başkanlığından verilen bilgilendirme argümanında, gaz kaçağından kaynaklanan şiddetli patlama nedeniyle ölenlerin sayısının arttığı bildirildi.

Patlamada şimdiye kadar 18 kişinin hayatını yitirdiği tabir edilen açıklamada, 14’ü çocuk, 64 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Açıklamada, ölenler ortasında bir çocuk ile gebe bir bayanın da bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

Yaralıları hastanede ziyaret eden Devlet Lideri Miguel Diaz-Canel, olayın bir terör saldırısı değil bahtsız bir kaza olduğunu hatırlatarak, vatandaşlardan kan bağışı davetinde bulundu.

Küba basınına nazaran, otelde bir müddettir devam eden tadilat çalışması kapsamında, borulara gaz akışı sağlanırken patlamanın yaşandığı öne sürüldü.

Saratoga isimli 5 yıldızlı oteldeki patlamada birinci belirlemelere nazaran 8 kişi ölmüş, 13 kişi kaybolmuştu.

Kovid-19 salgını sebebiyle 2 yılı aşkındır kapalı olan ve 10 Mayıs’ta açılması beklenen tarihi otelin 1880’de inşa edildiği, 1933’ten bu yana ise otel olarak hizmet verdiği kaydedildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.