Kartal’da 151’inci Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Kartal Belediyesi tarafından ilçe meselelerinin tespiti ve tahlil tekliflerinin bulunması hedefiyle 12 yıldır her ayın birinci cumartesi günü …

02.10.2022
Kartal’da 151’inci Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Kartal Belediyesi tarafından ilçe meselelerinin tespiti ve tahlil tekliflerinin bulunması hedefiyle 12 yıldır her ayın birinci cumartesi günü yapılan Muhtarlar Toplantısı, 151’inci defa düzenlendi.

Kartal Belediyesi tarafından ilçe sıkıntılarının tespiti ve tahlil tekliflerinin bulunması emeliyle 12 yıldır her ayın birinci cumartesi günü yapılan Muhtarlar Toplantısı, 151’inci kere düzenlendi.

Kartal Belediyesi Lider Yardımcısı İmam Aydın başkanlığında Kartal Belediyesi hizmet binasında düzenlenen toplantıya Kartal Belediyesi Lider Yardımcıları, ünite müdürleri ve Kartal’daki mahalle muhtarları katıldı. 2022 Ekim Ayı oturumunun açılış konuşmasını yapan Lider Yardımcısı İmam Aydın, Kartal’ın sıkıntılarını yöneticiler olarak imkanları en düzgün biçimde değerlendirip çözmeyi ve hizmete devam etmeyi dilek ettiklerini söyledi.

KARTAL’DA PEK ÇOK PROJE HAYATA GEÇTİ

Kartal Belediye Lideri Gökhan Yüksel’in yapılan anketlerde yüzde 60 civarı bir oran ile İstanbul’da en başarılı belediye lideri seçildiğini belirten Aydın, Lider Yüksel’in genç, dinamik ve deneyimli olduğunu ve evvelki devirde meclis üyeliği ve lider yardımcılığı yaptığını da hatırlatarak tüm hali hazırda görülenin başarısına katkı sağlayan etmenler olduğunu vurguladı. Kartal’da eksikleri tamamladıklarını ve pek çok projenin hayata geçtiğini söyleyen Aydın, var olan problemlerin da masaya yatırılarak çözüleceğini söz etti.

YAKACIK SPOR MERKEZİ İNŞ kent aydın haberleri TI TEKRAR BAŞLAYACAK

Ülkenin içinden geçtiği ekonomik durumdan ötürü aksayan projelerin de olduğunu söz eden Kartal Belediyesi Lider Yardımcısı, Cevizli Komşuluk ve Dayanışma Meydanı 2’nci etabının inşasının yine başladığını ve Yakacık Spor Merkezi inş kent aydın haberleri tının da yeninden başlayacağını açıkladı. Toplantının devamında, muhtarlar mahalleleri ile alakalı sorun ve talepleri tek tek kelam alarak iletti. İlgili lider yardımcılarının not alarak bilgiler verdiği toplantının sonunda Lider yardımcısı İmam Aydın, sorun ve taleplerin tahlili için en süratli biçimde harekete geçileceğini söyledi.

MUHTARLARIN’DA YARDIMIYLA HAYVAN BARINAĞI YAPILACAK

Bu ortada kelam alan Kartal Belediyesi Lider Yardımcısı Mustafa Oktay Aksu, Yakacık Veteriner İşleri binasının bitirilmek üzere olduğunu, lakin yasanın yapılmasını mecbur kıldığı hayvan barınağı ile ilgili meseleler çıktığını söyledi. Muhtarların da yardımı ile sıkıntıların aşılması halinde 45 dönümlük bir yerde saldırgan yahut bakıma muhtaç hayvanların yaşayacağı bir hayvan barınağı yapacaklarını tabir eden Aksu, belediye olarak bu hususta çok istekli olduklarını söz etti.

40 BİN TON ASFALT TÜM MAHALLELER İÇİN KULLANILACAK

Aksu’dan sonra kelam alan Kartal Belediyesi Teknik Lider Yardımcısı Ali Apaydın ise Fen İşleri Müdürlüğü’nün 16 başka mahallede çalışma yürüttüğünü belirterek 40 bin ton asfaltı tüm mahallelere adil, eşit ve verimli bir halde kullanmak istediklerini tabir etti.

BİTEN PROJELERİN AÇILIŞI YAPILACAK

Toplantının kapanış konuşmasını ise Kartal Belediyesi Lider Yardımcısı İmam Aydın yaparak, tüm muhtarlara teşekkür etti. Kartal’ı tekrar inşa ettiklerini belirten Aydın, yenilenen Neyzen Tevfik Meydanı, Hürriyet Caddesi üzere birçok değerli proje olduğunu söyledi. Önümüzdeki aylarda biten projelerin açılışlarını yapacaklarını söz eden Aydın, Kartal’ın öteki pek çok ilçede örnek gösterildiğini söyledi. Bunu muhtarlarla paylaşmaktan memnunluk duyduğunu tabir eden lider yardımcısı, iştirakleri için de muhtarlara teşekkür etti.

Kaynak: ANKA / Lokal

Başkan,Kartal,Aydın,Yardımcısı,Muhtarlar,Sorun,İfade,Belediye,Proje,Mahalle ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.