Tezgahlarda palamut sevinci: 70 liradan 25’e düştü

Karadeniz’de balıkseverler palamut sevinci yaşıyor. Geçen haftalarda tanesi 50 ile 70 TL ortasında değişen palamudun fiyatında, bu hafta …

02.10.2022
Tezgahlarda palamut sevinci: 70 liradan 25’e düştü

Karadeniz’de balıkseverler palamut sevinci yaşıyor. Geçen haftalarda tanesi 50 ile 70 TL ortasında değişen palamudun fiyatında, bu hafta havaların hoş geçmesiyle birlikte düşüş yaşandı. 800 gram palamut 25 TL’den, 1 kilo 300 gram palamut ise 40 TL’den sa…

Karadeniz’de balıkseverler palamut sevinci yaşıyor. Geçen haftalarda tanesi 50 ile 70 TL ortasında değişen palamudun fiyatında, bu hafta havaların hoş geçmesiyle birlikte düşüş yaşandı. 800 gram palamut 25 TL’den, 1 kilo 300 gram palamut ise 40 TL’den satışa sunuldu.

Balıkçı Ali Sarı, 1 kilo 300 gram palamudun fiyatının 40 TL olduğunu söyledi. Sarı, “Vatandaşın da bu fiyata dolabını doldurmasını bekliyoruz. Önümüzdeki haftalarda hava yağışlı olacağı için durumun ne olacağını biz de kestiremiyoruz. İnşallah bu fiyatlarda döneme devam edeceğiz fakat deniz sürprizlerle dolu” dedi.

TEZGAHLARDAKİ BOLLUK FİYATLARA YANSIDI

Mangal keyfi için balık alacağını söyleyen Tahsin Çakır “Yakıttan ötürü balıkçılar, balıklarını biraz kıymetli satmak zorunda. Lakin tekrar de mevsiminde yenilecek balıklar. Tezgahlarda palamut bolluğu var. Neredeyse bir tanesi, 1 kilograma yakın. 4 tanesi 4 kilo. Fiyatı 100 TL, çok uygun. Vatandaşın şu an palamut yemesi lazım” diye konuştu.

Bayram Bulut ise “Bu akşam menüde palamut var; fiyatları da üzücü değil. 25 ile 40 TL’ye var. Geçen hafta fiyatları 70 TL’ye kadar çıkmıştı. Tezgahlarda bollanınca fiyatları da düştü” sözlerini kullandı.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.