Kanada Başbakanı Trudeau’dan Ukrayna’ya destek açıklaması

Kanada Başbakanı Trudeau, yaptığı basın açıklamasında, Rusya ve Ukrayna ortasındaki tansiyonda Ukrayna’ya takviye verdi.Trudeau’nun açıklaması şu …

27.01.2022
Kanada Başbakanı Trudeau’dan Ukrayna’ya destek açıklaması

Kanada Başbakanı Trudeau, yaptığı basın açıklamasında, Rusya ve Ukrayna ortasındaki tansiyonda Ukrayna’ya takviye verdi.Trudeau’nun açıklaması şu biçimde:”Kanada, Ukrayna’nın egemenliğini, toprak bütünlüğünü ve bağımsızlığını desteklemekte kararlıdır. Kanada…

Kanada Başbakanı Trudeau, yaptığı basın açıklamasında, Rusya ve Ukrayna ortasındaki tansiyonda Ukrayna’ya takviye verdi.

Trudeau’nun açıklaması şu formda:

“Kanada, Ukrayna’nın egemenliğini, toprak bütünlüğünü ve bağımsızlığını desteklemekte kararlıdır. Kanada, Rusya’nın Ukrayna ve etrafındaki tehditleri ve askeri yığınağı karşısında alarma geçiyor ve bunu kınıyor. Diplomatik bir tahlile bağlı kalmaya devam ediyoruz, Rusya’yı tansiyonu düşürmeye ve manalı bir diyaloga girmeye davet ediyoruz. Rusya’nın daha fazla saldırganlığı, güçlü sonuçlarla karşılanacaktır. Kanada, müttefikler ve ortaklarla koordineli bir karşılık üzerinde çalışmaktadır.”

UKRAYNA’DAN TEŞEKKÜR

Öbür yandan Ukrayna Devlet Lideri Zelenskiy de, Kanada Başbakanının açıklamalarının akabinde toplumsal internet hesabından yaptığı paylaşımda, “Kanada, Ukrayna’nın savunmasını destekleyen ülkelere katıldı. Vaktinde alınan bir karar için Kanada’ya ve arkadaşım Justin Trudeau’ya minnettarım” tabirlerini kullandı.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.