Japon restoranından ilginç koronavirüs tedbiri

Japonya’daki lüks bir otel restoranını alışılmadık bir önlemi hayata geçirdi. ‘Hoshinoya Tokyo’ isimli işletme, özel bir yemek masasının üzerine …

19.11.2021
Japon restoranından ilginç koronavirüs tedbiri

Japonya’daki lüks bir otel restoranını alışılmadık bir önlemi hayata geçirdi. ‘Hoshinoya Tokyo’ isimli işletme, özel bir yemek masasının üzerine müşterilerin baş kısmını büsbütün içine alacak büyüklükte avizeler yerleştirdi. Salgın sonrasında ülkedeki resto…

Japonya’daki lüks bir otel restoranını alışılmadık bir önlemi hayata geçirdi. ‘Hoshinoya Tokyo’ isimli işletme, özel bir yemek masasının üzerine müşterilerin baş kısmını büsbütün içine alacak büyüklükte avizeler yerleştirdi. Salgın sonrasında ülkedeki restoranlarda standart hale gelen gözetici bölmelerden esinlenen işletme, konukların yemek tecrübesini daha keyifli hale getirecek farklı bir tahlilin hedeflendiğini belirtti.

Müşterilerin hareket alanını kısıtlamayacak halde özel olarak tasarlanan avizeler ekseriyetle yemek yerken damlacık yolu ile bulaşan koronavirüs enfeksiyonlarını önlemeyi amaçlıyor. Malzeme olarak ise kağıt ve şeffaf plastik kullanılıyor.

Hizmeti otel konuklarına fiyatsız olarak sunan restorandan yapılan açıklamada, 40 metrekarelik alan üzerine heyeti yemek masasının 30 bin yen (yaklaşık 260 dolar) işgaliye fiyatı karşılığında dışarıdan rezervasyona da açık olduğu söz edildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.