İtalya’da radardan kaybolan helikopterdeki 4 Türk’ün kimliği belli oldu

İtalya’nın Lucca kentinden havalanan 7 yolculu helikopter kalkıştan kısa bir mühlet sonra radardan kaybolurken, helikopterde Eczacıbaşı çalışanı …

10.06.2022
İtalya’da radardan kaybolan helikopterdeki 4 Türk’ün kimliği belli oldu

İtalya’nın Lucca kentinden havalanan 7 yolculu helikopter kalkıştan kısa bir mühlet sonra radardan kaybolurken, helikopterde Eczacıbaşı çalışanı 4 Türk’ün de bulunduğu söz edildi. Dışişleri Bakanlığı’ndan verilen bilgilendirme argümanında, “İtalyan uzman takımlarının helikopteri arama kurtarma çalışmaları sürmektedir” tabiri yer alırken, kaybolan uçakta bulunan 4 Türk’ün kimliklerinin de Arif Cez, Birincier Uçar, Serhat Kenar ve Altuğ Erbil olduğu öğrenildi.

İtalya‘nın Lucca kentinde bulunan Capannori Tassignano Havkent aydın haberlerilanı’ndan kalkan ve içerisinde 1 İtalyan pilot ile 6 yolcunun bulunduğu Agusta Koala AW119 tipi helikopter radardan kayboldu. Helikopterin Modena kentinde bulunan Pavullo nel Frignano Havkent aydın haberlerilanı’na uçtuğu belirtilerek, kalkıştan yaklaşık 30 dakika sonra helikopter ile irtibatın kesildiği bildirildi.

RÜZGAR, YAĞMUR VE DOLU FIRTINASI…

Modena Valiliği olayla ilgili skent aydın haberlerit 16.00 sıralarında kaybolma alarmı verirken, helikopterin kaybolduğu alan olarak tespit edilen Alpe, Pievepelago, Piandelagotti’deki San Pellegrino ortasındaki sırtta, rüzgâr, yağmur ve dolu fırtınasının düştüğü açıklandı.

4 TÜRK’ÜN FUAR İÇİN İTALYA’DA BULUNDUĞU ÖĞRENİLDİ

Helikopter için Modena ve Lucca kentleri ortasındaki hudutta Apenin sıradağlarında arama çalışması başlatılırken, Eczacıbası Holding bahse ait yaptığı açıklamada helikopter içinde bulunan şahısların 4’ünün Türk olduğunu doğrulayarak 4 çalışanının bir fuar için İtalya’da bulunduğunu açıkladı.

ECZACIBAŞI’NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Eczacıbaşı‘nın açıklamasında şu sözlere yer verildi; “Kuruluşumuzdan dört arkadaşımızın, Tissue Italy Networktarafından düzenlenen kâğıt teknolojileri fuarı için bulundukları İtalya’da bir paklık kağıdı üretim tesisine gitmek üzere bindikleri helikopterden haber alınamamaktadır. İtalyan pilot ile birlikte içinde 7 kişinin bulunduğu helikopterin, Lucca’dan Treviso’ya gitmek üzere havalandığı, fakat Modena civarında radardan kaybolduğu öğrenilmiştir. İtalyan makamları tarafından, kaybolan helikopterin arama çalışmalarının devam ettiği bildirilmiştir. Olayın duyulmasının akabinde, başta Dışişleri Bakanlığımız ve İtalya’da misyon yapan diplomatlarımız olmak üzere, İtalya’daki ilgili resmi ve sivil otoriteler ile temasa geçilerek, Türkiye ve İtalya’daki gruplarımız tarafından bahis yakından takip edilmektedir. En kısa vakitte düzgün haber almak dileği ve umuduyla kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

BİR AÇIKLAMA DA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, İtalya’da 4 Türk’ün bulunduğu kaybolan helikoptere ait yazılı açıklama yaptı. Bilgiç açıklamasında şu tabirleri kullandı;

“İtalya’nın Lucca kentinden havalanan ve içinde dört vatandaşımızın da bulunduğu bir helikopter ile dün radar teması kesilmiştir. İtalyan uzman takımlarının helikopteri arama kurtarma çalışmaları sürmektedir. Bu çalışmalar, Roma Büyükelçiliğimiz ve Milano Başkonsolosluğumuzca, İtalyan makamlarıyla temas halinde yerinde takip edilmektedir. Temennimiz, tüm yolculara ve mürettebata biran evvel sağ salim ulaşılmasıdır. Kamuoyumuz gelişmeler hakkında bilgilendirilecektir.”

KAYIP HELİKOPTERDEKİ 4 TÜRK’ÜN KİMLİĞİ AŞİKÂR OLDU

Öte yandan İtalya’da radardan kaybolan helikopterdeki 4 Türk’ün kimlik bilgileri de muhakkak oldu. Televizyonların geçtiği son dakika bilgisine nazaran helikopterdeki Türk’lerin Arif Cez, Birincier Uçar, Serhat Kenar ve Altuğ Erbil olduğu tabir edildi.

Helikopter,İtalya’da,Türk,Bulunduğu,İtalyan ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.