Memlekete yürüyerek mi gideceğiz? Akaryakıt zamları onları da vurdu! 88 firma kontak kapıyor

Son bir yılda yaşanan ekonomik düşünceleri aşabilmek için otobüs firmalarının kendi içlerinde dayanıştığını lakin artık bu dayanışmanın bile kar …

10.06.2022
Memlekete yürüyerek mi gideceğiz? Akaryakıt zamları onları da vurdu! 88 firma kontak kapıyor

Son bir yılda yaşanan ekonomik düşünceleri aşabilmek için otobüs firmalarının kendi içlerinde dayanıştığını lakin artık bu dayanışmanın bile kar etmediğini açıklayan Otobüs İşletme Sahipleri Derneği (OİSD) Lideri Ayhan Kara, “Bu kesim çökerse enkazın altı…

Son bir yılda yaşanan ekonomik problemleri aşabilmek için otobüs firmalarının kendi içlerinde dayanıştığını ancak artık bu dayanışmanın bile kar etmediğini açıklayan Otobüs İşletme Sahipleri Derneği (OİSD) Lideri Ayhan Kara, “Bu dal çökerse enkazın altında pek çok dalın de kalacağını” söyleyerek emellerinin tehdit etmek olmadığını lakin bir durum tespiti yaptıklarını söyledi.

‘TEHDİT ETMİYORUZ BÖLÜM ÇEKERSE HERKES ALTINDA KALIR’

Bilet satışlarının akaryakıt artırımlarından ötürü gelen ek yükü bile karşılayamadığını söyleyen Otobüs İşletme Sahipleri Derneği (OİSD) Lideri Ayhan Kara, 150 milyon yolcu kapasitesi olan otobüs işletmelerinin sıkıntı durumda olduğunu ve bu daldan yüzbinlerce kişinin ekmek yediğini söyleyerek “Eğer bu kesim çökerse yan sanayi, Türkiye genelindeki tüm otogarlar, otomobil boyacıları, sürücüler, muavinlerde enkazın altında kalır.” dedi. Ayhan Kara bu kelamlarının yanlış anlaşılmaması gerektiğini de belirterek yalnızca durum tespiti yaptığını tabir etti.

‘OTOBÜSLERİN TAMİR BAKIMLARINI BİLE YAPTIRAMIYORUZ’

Türkiye’nin her kentine yolcu taşıyan yüzbinlerce çalışana iş imkanı sağlayan 88 otobüs firmasının üye olduğu Otobüs İşletme Sahipleri Derneği (OİSD) Lideri Ayhan Kara yaşanan ekonomik istikrarsızlığın artık sürdürülebilir olmadığını söyledi. Akaryakıt artırımları nedeniyle sıkıntı günler yaşayan otobüs firmalarının aryık otobüslerin bakım ve tamirini bile yaptırmakta zorlandığını, yüksek KDV nedeniyle de ayrıyeten problemler yaşadıklarını açıkladı. Ayhan Kara artık otobüs firmalarının sefer kısma , filolarını küçültme , sarfiyatları kısma ve ya işçi çıkararak tasarruf yapmaya çalıştıklarını lakin artık bunun bile işe yaramadığını söyledi. Ayhan Kara artık son deva olarak kontak kapatacaklarını söz etti.

AKARYAKIT FİYATLARINA BU AKŞAM DA ARTIRIM BEKLENİYOR

Başta otobüs firmaları olmak üzere tüm kesimleri etkileyen akaryakıt artırımları bu gece de devam edecek. Dünya gazetesi müellifi Alkent aydın haberlerittin Aktaş toplumsal internet hesabından yaptığı paylaşımda 2 lira 18 kuruş LPG’de ise 55 kuruş artırım beklediklerini açıklarken, CHP milletvekili Burhanettin Bulut ise toplumsal internet hesabından akaryakıtın litre fiyatına 1 lira 45 kuruş artırım geleceğini paylaştı. ayrıyeten gazeteci Ünsal Ünlü ‘de bu gece akaryakıta 3 lira artırım beklediğini açıklamıştı. Akaryakıta ve ya LPG’ye gelecek yeni artırımların bu gece yarısından itibaren pompaya yansıyacağı belirtildi.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.