İslam Memiş’ten “Dolar çakılacak” yorumu! Yatırımcıyı uyardı

İslam Memiş, dolar hakkında çıkan 9 lira yorumlarına açıklama getirdi. Dolar kurunun 18,40 düzeylerine gelmesiyle piyasalarda hareketlilik …

22.09.2022
İslam Memiş’ten “Dolar çakılacak” yorumu! Yatırımcıyı uyardı

İslam Memiş, dolar hakkında çıkan 9 lira yorumlarına açıklama getirdi. Dolar kurunun 18,40 düzeylerine gelmesiyle piyasalarda hareketlilik başlarken, dolar yatırımı yapmak isteyenler ise uygun al-sat tarihlerini araştırmaya başladı. İslam Memiş ise yatır…

İslam Memiş, dolar hakkında çıkan 9 lira yorumlarına açıklama getirdi. Dolar kurunun 18,40 düzeylerine gelmesiyle piyasalarda hareketlilik başlarken, dolar yatırımı yapmak isteyenler ise uygun al-sat tarihlerini araştırmaya başladı. İslam Memiş ise yatırımcıları uyardı.

“DOLAR 9 LİRA OLCAK ALGISI MANASIZ”

“Dolar TL kurunu 18.24’ten gösteriyorlar lakin gerçek fiyatlaması 18.38-18.40. Şu anda dolar alacak yatırımcı 18.40’tan dolar alıyor. Yeniden yüksek kalmaya devam ediyor. Yılın son çeyreğiyle alakalı beklentimizde sorun yok. Dolar tarafında bir dedikodu var. Manasız, saçma” tabirlerini kullandı.

“MANTIKLI DEĞİL” UYARISI

Doların düşüşüne dair çıkan bir çok haberin algı olduğunu belirten Memiş, “Doları 9 lira yapacaklar diye bir algı, dedikodu tartışıyorlar. Bu türlü bir şey olacağını zerre kadar varsayım eden biri değilim. Şartlar değişirse esasen ihtarım olur ancak bugünkü ekonomik şartlarda, 9 lira olacak falan bana mantıklı gelmediği için bu türlü beklenti içinde değilim.” dedi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.