İslam Memiş “Daha Çok Kazandırıyor” Dedi Altın Yerine Onu Önerdi! İşte Sizi Zengin Edecek Yatırım Aracı

Geçtiğimiz günlerde alım enstrümanları olarak euro ve sterline dikkat çeken Piyasa Uzmanı İslam Memiş, son periyotlarda süratle düşüşe geçen …

04.05.2022
İslam Memiş “Daha Çok Kazandırıyor” Dedi Altın Yerine Onu Önerdi! İşte Sizi Zengin Edecek Yatırım Aracı

Geçtiğimiz günlerde alım enstrümanları olarak euro ve sterline dikkat çeken Piyasa Uzmanı İslam Memiş, son periyotlarda süratle düşüşe geçen altın için de kıymetli bir açıklamada bulundu. Altın yatırımcıları elindeki altın için uygun alım-satım tarihlerini araş…

Geçtiğimiz günlerde alım enstrümanları olarak euro ve sterline dikkat çeken Piyasa Uzmanı İslam Memiş, son periyotlarda süratle düşüşe geçen altın için de kıymetli bir açıklamada bulundu. Altın yatırımcıları elindeki altın için uygun alım-satım tarihlerini araştırırken, Memiş düşen altın fiyatlarının alım için uygun olduğunu söz etti. İşte Piyasa Uzmanı İslam Memiş’in altın üzerine değerli tahlilleri.

MEMİŞ’TEN 2 ALIM TAVSİYESİ

Altın ve dolar üzerinde ağırlaşan yatırımcı için 2 farklı yatırım aracı tavsiye eden İslam Memiş, avro ve sterline dikkat çekti. Memiş “Yatırımcı kıymeti artan değil, bedeli kaybeden yatırım araçlarına yönelmeli. EUR/USD paritesi 1.17’den 1.0490’a geriledi. Sterlin/USD paritesi, 1.37’den 1.2486’ya geriledi. Bunlar bence çok hoş fırsatlar” dedi.

BÜTÜN AKSİLİKLER EMTİA FİYATLARINA OLUMLU YANSIYACAK

Dünyada yaşanan yüksek enflasyona dikkat çeken İslam Memiş, enflasyonun emtia fiyatları olumlu tarafta etkileyeceğini tabir etti. Gram altının 930 lira bantlarından 888 liraya kadar düşmesini de pahalandıran Memiş, gram altının tepe tarihinin Temmuz olduğunu açıkladı. Memiş, altından daha çok kazandıran aracı açıklayarak şunları kaydetti:

“Dünyada artan enflasyon, büyüme tasaları ve jeopolitik gelişmeler emtia fiyatlarını olumlu istikamette destekleyecektir. Gram altın 2021 Aralık’ta 600-630 aralığındaydı. Bugün 880-960 lira aralığında. Gümüşün gramı 7,50 liraydı bugün 10,79 lira. Hasebiyle altın ve gümüş üzere yatırım araçları her daim kazandıracaktır. Bu yıl sonuna kadar altının gram fiyatında 1.450, gümüşün gram fiyatında 20 lira düzeyini bekliyorum. Temmuz birinci tepe düzeyi olabilir. Lakin gümüş tarafından hareketlerin olumlu tarafta daha süratli olacağını düşünüyorum.”

ALTINDAN DAHA ÇOK KAZANDIRAN EMTİAYI AÇIKLADI

Gümüş alımına dikkat çeken Memiş, gümüşün altından daha çok kazandıracağını söz etti. Gümüş için her fırsatta alın diyen Memiş,”Gümüşün ons fiyatı 22,48 dolar, gram fiyatı 10,79 liraya geriledi. Altın kıymetli artık alamıyoruz diyenlere büyük fırsat sunuyor. Altından daha fazla kazandıran bir yatırım aracından bahsediyorum. Her fırsatta alınmalı. Altın borcu olan, düğün yapacak yahut altın yatırımı yapacak olanlar bence bugünleri kıymetlendirmeli.” dedi.

MEMİŞ’TEN RAHAT OLUN UYARISI!

Amerika Merkez Bankası’nın( FED) Mayıs ayı faiz kararına günler kala piyasalarda önemli manayla hareketlilik başladı. Dolar 14 TL düzeylerinden yükseliş trendine geçerken, altın ise süratle düşmeye başladı. İslam Memiş ise altına ait toplumsal internet hesabından farklı bir paylaşımda bulundu. Memiş, Twitter hesabından şunları paylaştı

“Alan aldı. Siz bayramı bayram tadında geçirin, rahat olun. Global piyasalarda neler olacağını Mayıs’ta göreceğiz. Mayıs-Haziran bekleme ayımız. Temmuz’a kadar piyasaya değil, işimize bakarız.”

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.