Hastalığını gizlemedi! Güzel model Lila Moss diyabet monitörü ve pompasıyla dikkat çekti

Moda dünyasının en itibarlı gecesi olarak bilinen Met Gala, birbirinden enteresan anlara sahne oldu. Ünlü isimlerin şıklık yarışına girdiği …

04.05.2022
Hastalığını gizlemedi! Güzel model Lila Moss diyabet monitörü ve pompasıyla dikkat çekti

Moda dünyasının en itibarlı gecesi olarak bilinen Met Gala, birbirinden enteresan anlara sahne oldu. Ünlü isimlerin şıklık yarışına girdiği gecede harika model Kate Moss’un kızı Lila Moss hem transparan elbisesi hem de diyabet monitörüyle dikkat çekti. Genç model, hastalığını saklamak yerine kırmızı halıda uzunluk boy poz verdi.

Metropolitan Sanat Müzesi’nin (Metropolitan Museum of Art) Kostüm Enstitüsü isimli kanadı faydasına her yıl düzenlenen yardım balosu olan Met Gala, dün gece New York’ta düzenlendi. Galaya birbirinden ünlü isimler katıldı.

HASTALIĞINI GİZLEMEDİ

Muhteşem model Kate Moss’un 19 yaşındaki kızı Lila Moss ise gecenin en dikkat çeken isimlerinden oldu. Met Gala’da transparan elbise tercih eden genç modelin bedenine takılı diyabet monitörü ve pompası gözden kaçmadı. Tip-1 diyabet hastası olan hoş modele, toplumsal medyada bir küme “Bu duruma uygun kıyafet seçsin” derken, başka bir küme “Helal olsun hastalara umut veriyor” yorumlarında bulundu.

ESER SON TEKNOLOJİ

Tip 1 diyabet hastası olan bireyler günde dört defaya varan ölçüde kan şekeri ölçümü yapmak zorunda kalırlar. Sonuca nazaran de kimi vakit insülin enjekte etmek zorunda kalıyorlar. Ama Lila Moss’un kullandığı bu yüksek teknoloji eseri insülin pompası ve mönitör, kişinin dışarıdan müdahalesine gerek kalmadan kan şekeri istikrarını sağlar.

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Magazin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.