İslam Memiş Altın Operasyonu Geliyor Dedi! Elinde Altın Olanlar Dikkat! İşte 5 Nisan Gram Altın Fiyatları

Para ve altın piyasasında yaşanan dalgalanma yatırımcıyı da etkileme başladı. Altın almak ve satmak isteyenler uygun vakti araştırırken, Altın ve …

05.04.2022
İslam Memiş Altın Operasyonu Geliyor Dedi! Elinde Altın Olanlar Dikkat! İşte 5 Nisan Gram Altın Fiyatları

Para ve altın piyasasında yaşanan dalgalanma yatırımcıyı da etkileme başladı. Altın almak ve satmak isteyenler uygun vakti araştırırken, Altın ve Para Piyasalar Uzmanı İslam Memiş, herkesi ilgilendiren çok çarpıcı bir açıklamada bulundu. Piyasada yapılac…

Para ve altın piyasasında yaşanan dalgalanma yatırımcıyı da etkileme başladı. Altın almak ve satmak isteyenler uygun vakti araştırırken, Altın ve Para Piyasalar Uzmanı İslam Memiş, herkesi ilgilendiren çok çarpıcı bir açıklamada bulundu. Piyasada yapılacak olan operasyona değinen Memiş, FED’in uyguladığı taktiği açıkladı. Altın yatımcıları bu ihtarları dinlemeden al-sat yapmasın. İşte FED’in piyasalara yapacağı operasyonun ayrıntılı bilgilerı.

MEMİŞ, ALTIN AL-SAT YAPACAKLARI UYARDI!

Geçtiğimiz ay ABD’nin Merkez Bankası FED 3 yıl sonra faiz yükseltme kararı aldı. FED’in kararı ile faiz 25 baz puan artırıldı. Bunun akabinde Türkiye Merkez Bankası da (TCMB) faizi sabit tutma kararını yineledi. Piyasalarda altın ve dolarda yükselmeyi fitilleyen FED’in faiz kararı ile altın ve dolar uzun bir müddettir yükselişini devam ettiriyor. Geçen hafta ufak bir düşüş yaşayan gram altın 5 Nisan 2022 Salı gününe 913,77 TL ile alıcının karşısına çıktı. Dolar ise 5 Nisan 2022 Salı güne 14 lira bantlarında giriş yaptı.

ALTIN DÜŞECEK Mİ YA DA YÜKSELECEK Mİ?

Altına yatırım yapacak olan küçük yatırımcı ise elindeki altını satmak için uygun vakti bekliyor. Yatırımcı Altın düşer mi? Altın yükselir mi? üzere soruları da merak eden altın yatırımcıların Altın Uzmanı İslam Memiş’ten kritik ikaz geldi. Piyasalar hakkında isabetli kestirimler yapan Memiş, bu kere açıklamasıyla korkuttu. Memiş, gram altın için üzerinde durduğu 900 TL bandında olacağı görüşünü tekrar yineledi. Bilhassa FED’in piyasalar üzerindeki yeni oyununa değinen Memiş, bu taktiğin piyasları derin etkileyeceğini tabir etti.

DOLAR VE ALTINDA SIKIŞMA VAR

Kendi şahsi Youtune kanalından her gün açıklamalar yapan İslam Memiş, piyasalarda şu an dingin ve yatay bir ilerlemenin olduğunu, dolar ve gram altının belli bir bant aralığında sıkıştığını söz etti.

MEMİŞ, FED OPERASONUNU TEK TEK SIRALADI

FED’in piyasaları etkilemeye çalıştığını belirten Memiş, uygulanan piyasa taktiğini ise tek tek anlattı. FED’in aldığı faiz kararının sürpriz olmadığının altını çizen Memiş, FED’den faiz atılımlarının sırayla geleceğini belirtti.

FED’İN FAİZ KARARLARI ALTINI BASKILIYOR

FED’in aldığı faiz kararlarından sonra olağan kaidelerde emtia fiyatları, Ons altın ve gram altının geri çekilmesi gerektiğini belirten Memiş, tersine yükselmenin olduğunu söyledi. Bununda FED’in piyasaya baskısı olduğunu ve tehlike yarattığını tabir etti.

FED’İN PİYASA BASKILAMASI BİR BAŞKA TOPLANTIYA KADAR SÜRECEK

Memiş, FED’in insanların dolardan uzaklaşmasını istemediğini bundan ötürü altın ve emtia fiyatlarını düşürmediklerini söz etti. Lakin FED’in gece yarısı her an operasyon yapabileceğini tabir eden Memiş, bunun için taktikler uyguladığını söyledi. Memiş, Şu an yapılan emtia ve altın baskılamasının bir sonraki toplantıya kadar süreceğini de kelamlarına ekledi.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.