Interpol, suç örgütü lideri Sedat Peker için 194 ülkede kırmızı bülten çıkardı

Organize hata örgütü önderi Sedat Peker evrakında değerli bir gelişme yaşandı. Memleketler arası Kriminal Polis Teşkilatı (INTERPOL) yurt …

23.02.2022
Interpol, suç örgütü lideri Sedat Peker için 194 ülkede kırmızı bülten çıkardı

Organize hata örgütü önderi Sedat Peker evrakında değerli bir gelişme yaşandı. Memleketler arası Kriminal Polis Teşkilatı (INTERPOL) yurt dışındaki firari Peker hakkında 194 üye ülkede kırmızı bültenle arama kararı çıkardı. INTERPOL’den Başsavcılıklara iletilen yazıda, Köfteci Yusuf’un Sedat Peker tarafından yağmalanmaya çalışıldığı vurgulanarak kuvvetli cürüm kuşkusu oluştuğu açıklandı.

Organize cürüm örgütü önderi Sedat Peker ve elebaşı olduğu kabahat örgütüne yönelik yürütülen soruşturma ve açılan davalar kapsamında yeni bir gelişme yaşandı.

INTERPOL HAREKETE GEÇTİ

5 farklı cürümden İstanbul Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde; 2 farklı kabahatten Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Sedat Peker hakkında Milletlerarası Kriminal Polis Teşkilatı (INTERPOL) harekete geçti.

KÖFTECİ YUSUF OLAYINA DEĞİNİLDİ

Başsavcılıklara iletilen kırmızı bülten kararında INTERPOL, Türkçe ve İngilizce açıklamalarda bulundu. Kararda, Köfteci Yusuf’a çökme olayına değinilerek Köfteci Yusuf’un sahibi şikayetçi Yusuf Aktaş’ın Sedat Peker’in başkanı olan hata örgütü üyeleri tarafından tehdit edilerek yağmalanmaya çalışıldığı, bu durumun müşteki Aktaş tarafından rapor edildi.

KUVVETLİ HATA KUŞKUSU OLUŞTUĞU AÇIKLANDI

Müştekinin sanıkları teşhis ettiği, dijital gereçlerin incelenmesinin ve kabahat fkent aydın haberleriliyetlerine ait talimatların Peker tarafından verildiğinin anlaşılması sonucu Peker’in ‘suç sürece emeliyle örgüt kurma’ ve ‘varsayılan cürüm örgütlerinin korkutucu güçlerinden yararlanarak yağma’ cürümlerini işlediğine dair kuvvetli cürüm kuşkusu oluştuğu açıklandı.

HAKKIMDA KIRMIZI BÜLTEN YOK DEMİŞTİ

Sabah’ın haberine nazaran Peker, daha evvel yaptığı açıklamalarda, “Hakkımda çıkarılmış rastgele bir kırmızı bülten kararı yok, milletlerarası hukuka nazaran beni bulunduğum ülkeden hiçbir ülke alamaz” tabirlerini kullanmıştı.

Hata,Peker,Örgüt ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.