İmamoğlu’nun son hamlesi usta sanatçı Fazıl Say’ı küplere bindirdi: CHP alay mı ediyor bizlerle?

Geçtiğimiz aylarda İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, bir küme gazeteci ile birlikte Karadeniz çeşidine çıkmıştı. İmamoğlu’nun yanında Nagehan Alçı’nın …

10.08.2022
İmamoğlu’nun son hamlesi usta sanatçı Fazıl Say’ı küplere bindirdi: CHP alay mı ediyor bizlerle?

Geçtiğimiz aylarda İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, bir küme gazeteci ile birlikte Karadeniz çeşidine çıkmıştı. İmamoğlu’nun yanında Nagehan Alçı’nın bulunması ise kendi etrafındaki isimler tarafından reaksiyonyle karşılanmıştı. İBB Lideri’nin bu tenkitlere “Vı…

Geçtiğimiz aylarda İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, bir küme gazeteci ile birlikte Karadeniz tipine çıkmıştı. İmamoğlu’nun yanında Nagehan Alçı’nın bulunması ise kendi etrafındaki isimler tarafından reaksiyonyle karşılanmıştı. İBB Lideri’nin bu tenkitlere “Vız gelir tırıs gider” halinde karşılık vermesi ise tartışmaları daha da alevlendirmişti. Ünlü piyanist Fazıl Say ise İmamoğlu’na tepki göstererek, “Büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Ekrem İmamoğlu‘nu savunmuş biri olarak hesap verme durumu yaşattı bana. Ben de mağdur edildim kusura bakmasın. Münasebetiyle toplumlardan af diliyorum” demişti.

“ASLA ADAY FALAN GÖSTERİLMEMELİ”

Ekrem İmamoğlu ise bu olaylardan sonra, reaksiyonleri üzerine çekmesine neden olan Nagehan Alçı’ya röportaj verdi. Bu gelişme üzerine Fazıl Say tekrar İmamoğlu’nu maksat aldı. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Say, “Aday falan asla göstermemeli. CHP, alay mı ediliyor bizlerle? Kimin üstüne yürümek bu? Onu avucunda taşıyan, koruyan, İstanbul’u kazanmasında değerli ölçüde dayanağı veren kitlelere de kurumlara da partilere de resmen saygısızlık bu.” dedi.

“ASIL KAHRAMAN CANAN KAFTANCIOĞLU’DUR”

Say, açıklamalarına şu sözlerle devam etti: “Ya Nagehan ve eşinin mağdur ettiği Atatürkçüler, demokratlar, çağdaş beşerler ne olacak? Konutları basılanlar? Hasta yatağından alınanlar? Bu ülkeyi savunan bizler çok mu keyif aldık mahkemelerde filan sürünürken? Bu yüzden pişmanım hayal kırıklığım büyük. Yalnızca ben değil. Çoğumuz. Benim için İstanbul’u asıl kazanan aslında Canan’dır. Asıl kahramanı odur. O yüzden bedel ödetilen mahkemelerde süründürtülen de Canan oldu. Benim gittiğim birinci celsesinde Ekrem İmamoğlu yoktu bile. Çok tuhafıma gitmişti.”

İmamoğlu,Say ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.