Hyundai’nin hafif ticarisi Staria Türkiye’de!

Bir devir hafif ticari sınıfta değerli satış sayılarına imza atan Hyundai, yine hafif ticariye dönüşünü simgeleyen Staria modelini İzmir’de …

30.05.2022
Hyundai’nin hafif ticarisi Staria Türkiye’de!

Bir devir hafif ticari sınıfta değerli satış sayılarına imza atan Hyundai, yine hafif ticariye dönüşünü simgeleyen Staria modelini İzmir’de düzenlenen basın lansmanıyla birlikte Türkiye’de satışa sundu.

Bir devir hafif ticari sınıfta kıymetli satış sayılarına imza atan Hyundai, tekrar hafif ticariye dönüşünü simgeleyen Staria modelini İzmir’de düzenlenen basın lansmanıyla birlikte Türkiye‘de satışa sundu.

Fütüristik çizgileriyle farklı bir yüze sahip olan Staria, 9 kişilik oturma kapasitesi ve mobilite tecrübesiyle öne çıkıyor.

Staria’nın genel tasarım özellikleri ortasında içten dışa bir yaklaşım bulunuyor. Modeldeki oturma sistemini muhtaçlığa bağlı olarak düzenleyebiliyor.

Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel

Satışa sunulan yeni modelle ilgili görüşlerini lisana getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, ” Hyundai markası tüm dünya çapında büyük bir değişim ve gelişim içinde. Dünyanın en süratli büyüyen markalarından biriyiz. Marka olarak klâsik üretici olmaktan uzaklaşıp insanoğlunun geleceğine istikamet veren ve hayatlarımızı her alanda kolaylaştıran mobilite tahlilleri sağlayan bir marka olma yolunda da süratle ilerliyoruz. Bu doğrultuda; 2022’deki ikinci yeniliğimiz olan 9 koltuklu Staria ile uzun bir müddettir yer almadığımız MPV segmentine tekrar merhaba diyoruz. Ön farları sayesinde fark yaratan dizaynıyla, tüm yolcularına rahat ve konforlu bir seyahat sunan kullanışlılığıyla, yüksek kalitesiyle, yeni yaklaşımlar sunan teknolojik özellikleriyle ve Türk aile yapısına uyan geniş iç hacmiyle Staria’nın Türkiye‘de değerli bir fark yaratacağına inanıyoruz” dedi.

Geleceğe yönelik bir tasarım

Modelin dış tasarımı, sade ve çağdaş çizgilerden oluşuyor. Uzaydan bakıldığında, gün doğarken oluşan dünyanın silüeti, yeni MPV’nin dizaynına da ilham kaynağı olmuş. Önden geriye hakikat uzanan akıcı tasarım, burada çağdaş bir ambiyans oluşturuyor. Bir eğri hareketiyle önden geriye gerçek uzanan tasarım ideolojisi, uzay mekiği ve yolcu gemisinden ilham alıyor. Staria’nın ön tarafında ise yatay gündüz farları (DRL) ve aracın genişliği boyunca uzanan uzun ve kısa farlar bulunuyor.

Hyundai, aracın çağdaş görünümünü tepeye çıkarmak için ön kısmı birebir gövde rengi ile hazırlamış. Alçaltılmış gövde yapısı ve yanlardaki geniş panoramik camlar, genel görüşü destekliyor. Bu camlar araca genişlik hissi sağlıyor ve içerideki ferahlığı artırıyor.

Art kısımdaysa diklemesine yerleştirilmiş stop lambaları bulunuyor. Geniş bir cam ile desteklenen art kısımda sade ve saf bir görünüm bulunuyor. Art tampon ise yolcuların bagajlarını kolay kolay yüklemesine ve boşaltmasına yardımcı oluyor. Bu sebeple, yükleme eşiği düşük düzeyde bırakılmış.

Fonksiyonel iç yer

Dış dizaynında uzaydan etkilenen Staria, iç yerinde da bir yolcu gemisinin salonundan esinlenmiş. Daha alçak bir pozisyonda bulunan emniyet kemerleri ve geniş panoramik pencerelere sahip yenilikçi tasarım mimarisi, araç içindekilere ferah ve sakin bir ortam sunuyor. Şoför odaklı kokpitte 4.2 inç renkli dijital gösterge ve 8 inç dokunmatik orta ön panel bulunuyor. Kablosuz şarj özelliğinin bununla bir arada ayrıyeten her koltuk sırasında bulunan USB şarj girişleriyle de taşınabilir crehberaydin.comzların şarj edilmesine imkan tanınıyor. Anahtarsız giriş ve çalıştırma, elektronik park freni, otomatik ön ve art klima ve geri görüş kamerası gündelik hayatı kolaylaştırırken 3+3+3 oturma tertibiyle de şoför dahil tam 9 kişilik kapasiteye sahip.

Hyundai mühendisleri Staria’nın iç yerini tasarlarken tıpkı vakitte yük yahut eşya taşınmasına da fırsat veriyor. 60/40 oranında katlanabilen koltukların minder kısımları da üst tarafa gerçek yatırılarak ekstra alan sağlanmış oluyor. Art sıradaki tüm koltukların bel kısımları da yatırıldığı vakit koltuklar çıkarılmadan dahi muazzam bir kargo alanı elde ediliyor. Bagaj kapasitesi, art sıradaki koltuk öne kaydırıldığında da tam 1303 lt hacim sağlıyor.

Hyundai Staria, ülkemize 177 HP güç sunan 2.2 litrelik CRDi motor seçeneği ve 8 ileri tork konvertörlü otomatik şanzıman ile ithal ediliyor. Hyundai tarafından geliştirilen bu motorun azamî torku ise 430 Nm. Önden çekişli model, orijinal bir platforma ve süspansiyon sistemine de sahip. Çoklu temaslı art süspansiyonla üretilen araba, optimize edilmiş motor performansını en düzgün biçimde yol aktarırırken birebir vakitte uzun periyodik seyahatlerde ekstra konfor ve sürüş keyfi sunuyor. Staria, ülkemizde 5 farklı gövde rengi (Derin Siyah Sedefli, Gümüş Gri, Krem Beyaz, Grafit Gri ve Gece Mavisi) ile satışa sunulurken, iç mekanındaysa gri ve siyah renk kombinasyonuna yer veriyor.

Modelin Türkiye satış fiyatı ise 659 bin 900 TL…

>

Carmedya.com / Araba

Staria,Tasarım,Hyundai,Koltuk,Yolcu,Geniş,Satış ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Araba sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.