Hiç Düşünmeden Başlamanız Gereken 4 Oyun

Herkesin oynaması gerektiğini düşündüğüm dört adet oyun. Oyun oynamak, kimi beşerler için hayatlarının büyük bir vaktini ayırdığı kimileri …

26.06.2022
Hiç Düşünmeden Başlamanız Gereken 4 Oyun

Herkesin oynaması gerektiğini düşündüğüm dört adet oyun.

Oyun oynamak, kimi beşerler için hayatlarının büyük bir vaktini ayırdığı kimileri içinse arkadaşlarıyla ufak bir cümbüş ya da vakit geçirmelik bir uğraştır. Benim içinse oyun, görsel lisanı mekanikleri ve kıssasıyla öne çıkan bir sanat yapıtıdır. Hasebiyle oynadığım her oyuna sanatsal manada bir tatmin duygusu almak için oynarım. Aşağıda yazmış olduğum bütün oyunlar bu görüşüm dahilinde yazılmış olup size tavsiyemdir. Hepsi hakkında uzun uzun konuşmak istesem de o kadar uzun anlatıp sizi sıkmadan size kısa bilgiler vereceğim.

Hollow Knight

Hollow Knight, bir böcek aleminden çıkmışçasına bir dünyası olan 2 boyutlu aksiyon/macera oyunudur. Ana karakterimizin elinde bulunan iğne ile türlü türlü bosslara karşı savaşıp kainata yayılmış olan enfeksiyonlu hastalığı durdurmak asıl misyonumuzdur. Fakat metroidvanianın en düzgün örneklerinden kabul edilen bu oyunda tek gayemiz bu değil. Oyunun çok süratli ve asla sıkmayan oynanışı tıpkı vakitte sizden bir o kadar süratli refleksler bekliyor. Sizi her girdiğiniz yerde masalsı bir kozmosta olduğunu hissettirecek ve bitsin istemeyeceksiniz. Oynanış görüntüsü için buyurun.

Katana Zero

Katana Zero, Neo-noir tadında bir kıssaya sahip. Artık teknolojinin çok ilerlediği uzak bir vakitte, post travmatik gerilim ile çaba ederken parayla insan öldürmeye başlayan samuray kılıklı eski bir askerin kıssasını anlatıyor. Tekrar Hollow Knight’ta bahsettiğim üzere burada da refleksler çok değerli zira tek kurşunda baştan başlıyorsunuz. Oyundaki vakti yavaşlatma mekaniği, yaklaşık 5 skent aydın haberleritte bitirebileceğiniz bu oyunda en kullanışlı mekaniklerinden biri. Pixel grafiklere sahip oyunun oynanış görüntüsü için buyurun.

Disco Elysium

Saints Row 3

Yakın vakitte remastered versiyonu ile tekrar gündeme gelmişti. Remastered’ı oynamanızı şiddetle tavsiye ederim. Hakikaten daha âlâ görünüyor. Lakin tost makinanızda oynayacaksanız imaj dışında bir şey kaçırıyorsunuz diyemem. Şu ana kadar tahminen de mizahını en çok takdir ettiğim oyunlardan biri. Bilhassa tanınan kültürden yaptığı espiriler hakikaten çok komik. Oyunun başta bir GTA klonu üzere gözükse de kendi çizgisini hiç bozmadığını ve tüm bunları gereksiz bir havalılıkta yaptığını görüyoruz. Yan vazifeler bazen tekrar etse de 20 skent aydın haberleritinizi çok rahat gömeceğiniz ve ne çabuk bitti diyeceğiniz bir oyun. Oynanış görüntüsü buradadır.

Fanzade / Gamegar

Oyun,Tek ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.