Her Şeye Rağmen Başarılı Olmayı Başarmış En Saçma 10 İş Fikri

Kimilerinin başı nitekim değişik çalışıyor. Her ne kadar tuhaf ve saçma olsa da iş fikirlerinden azımsanmayacak paralar kazanan kimi çılgın …

11.12.2021
Her Şeye Rağmen Başarılı Olmayı Başarmış En Saçma 10 İş Fikri

Kimilerinin başı nitekim değişik çalışıyor. Her ne kadar tuhaf ve saçma olsa da iş fikirlerinden azımsanmayacak paralar kazanan kimi çılgın teşebbüsçüler: 1. Ship Snow, Yo: Konutunuza kargoyla kar gönderiyorlar. Amerikalı Kyle Waring ve eşi Jess, karl…

Kimilerinin başı sahiden değişik çalışıyor. Her ne kadar tuhaf ve saçma olsa da iş fikirlerinden azımsanmayacak paralar kazanan birtakım çılgın teşebbüsçüler:

1. Ship Snow, Yo: Meskeninize kargoyla kar gönderiyorlar.

Her Şeye Rağmen Başarılı Olmayı Başarmış En Saçma 10 İş Fikri 1

Amerikalı Kyle Waring ve eşi Jess, karla kaplanan garaj yolunu kürekle açarken bir iş fikri buldular. Kar satın almak isteyenler için konuta taze kar hizmeti! Ship Snow, Yo ismini verdikleri teşebbüs ile yaklaşık 3 kiloluk paketlere koydukları karı, 89 $’a adrese teslim etmeye başladılar. Teşebbüs lokal habercilerin dikkatini çektikten sonra birinci birkaç gün içinde 100’lerce sipariş aldı ve almaya devam ediyor.

2. Reserve A Spot In Heaven: Cennetteki yerini rezerve etmek isteyenlere dev hizmet.

Her Şeye Rağmen Başarılı Olmayı Başarmış En Saçma 10 İş Fikri 2

2007’de Edgar Kim ve Nate Davis isminde iki dahi arkadaş, cennetteki yerini ayırtmak isteyen beşerler için bu teşebbüsü hayata geçirdi. Reserve A Spot In Heaven’dan alışveriş yapanlar için biniş kartları, sertifikalar ve cennetteki oryantasyon için “Heaven 101” kitapçıkları sunuluyor. Yalnızca 12.79 dolara cennetlik olmayı vkent aydın haberlerit eden teşebbüs, kurulduktan sonra o kadar dikkat çekti ki bir gecede 4000 dolar kazanmaya başladı.

3. I Want To Draw A Cat For You: Sana kedi çizmek istiyorum.

4. Million Dollar Homepage: Milyon dolarlık ana sayfa

Her Şeye Rağmen Başarılı Olmayı Başarmış En Saçma 10 İş Fikri 3

Alex Tew kurduğu web sitesinin ana sayfasındaki her bir pikseli 1$’a satacak bir iş fikri geliştirdi. Mantık kolaydı, Bir milyon piksel = Bir milyon dolar. Anlaşılan internet dünyası bu fikri sevdi. Alex kısa müddette tüm piksellerini sattı ve 1.037.100 $ gelir elde etti.

5. I Wear Your Shirt : Ben senin tişörtünü giyeyim sen de bana para ver

Her Şeye Rağmen Başarılı Olmayı Başarmış En Saçma 10 İş Fikri 4

Jason Zook bir gün ‘Neden insanlardan tişörtlerini giymek için para almıyorum?’ diye düşündü.  2008 yılında I Wear Your Shirt teşebbüsünü hayata geçirdi. Yaptığı çok kolaydı, her gün bir müşterisinin gönderdiği tişörtü giyerek fotoğrafını internette paylaştı. Jason yalnızca 4 yıl içinde insanların tişörtlerini giyerek 1.000.000 dolardan fazla kazandı.

6. Expensive.Chat : Yabancılarla konuşmak için para ödeten web sitesi

Her Şeye Rağmen Başarılı Olmayı Başarmış En Saçma 10 İş Fikri 5

Marc Köhlbrugge hayata geçirdiği web sitesinde yazılan her bildiriden harf başına 1 cent fiyat alıyor. Web sitesinde bildirinin yayınlanması için kredi kartı ile üye olunması gerekiyor. Sitenin sol tarafında en çok bildiri yollayan, yani en çok para harcayan şahısların bir listesi de var. Marc, 1 skent aydın haberlerit üzere kısa müddette hayata geçirdiği web sitesinden şu ana kadar 445 dolardan fazla para kazandı.

7. Potato Parcel: Sevdiklerine patates ikram etmek isteyenler için;

8. Ship Your Enemies Glitter: Düşmanlarınızı gıcık edecek armağan fikri

Her Şeye Rağmen Başarılı Olmayı Başarmış En Saçma 10 İş Fikri 6

Avustralyalı teşebbüsçü Mathew Carpenter 9.99$ karşılığında bir zarf dolusu simi istenen adrese teslim edecek bir iş fikri buldu. İşin mantığı şuydu, teslim alan kişi zarfı açtığında yapışkan, elden çıkmayan gıcık simlerle karşılaşıyor. Düşmanlarını gıcık etmek isteyen müşteriler için kurulan teşebbüs, internette süratle duyulmaya başladı. Bir anda 2000 zarf siparişi geldi. Genç teşebbüsçü Matt buna hazırlıklı değildi, bu sebeple teşebbüsünü 85 bin dolara satarak işten çekildi.

9. Santa Mail: Noel Baba’dan mektup

Her Şeye Rağmen Başarılı Olmayı Başarmış En Saçma 10 İş Fikri 7

Amerikalı Byron Reese, insanlara Noel Baba’dan mektup gönderen bir iş kurdu. İş fikri, çocuklarını memnun etmek isteyen ebeveynlerin dikkatini çekti. 9.95$ ödeyerek çocuklarına Noel Baba’dan bir mektup satın alan aileler sayesinde teşebbüs, birinci yılında 10.000 mektup satmayı başardı. Kurulduktan 4 sene sonra, 2005’te 1 milyon dolarlık mektup sattı ve satmaya devam ediyor.

10. The Pet Rock: Evcil hayvan olarak taş

Gary Dahl isminde bir reklamcı 1975’te Meksika’daki bir plajdan topladığı taşlarla Pet Rock’ı yarattı. Bu taşları bir evcil hayvan üzere delikli kutulara itinayla yerleştirdi. Bakım talimatları bulunan bir kitapçık da ekleyerek müşterilerine sundu. Gary Dahl, 4 dolara satışa çıkardığı evcil taşlardan 1 milyon adet satarak 4 milyon dolarlık bir çıkar elde etti.

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.