Karşımıza Çıktıkları İlk Hallerinden Eser Bırakmayarak Kariyerlerini Bambaşka Bir Yöne Çeviren Ünlü İsimler

Dünya gelişiyor, nizam değişiyor… Haliyle ünlüler de çağa yetişmek için yeni stiller ve yollar deneyerek bu değişime ayak uydurmak zorunda …

11.12.2021
Karşımıza Çıktıkları İlk Hallerinden Eser Bırakmayarak Kariyerlerini Bambaşka Bir Yöne Çeviren Ünlü İsimler

Dünya gelişiyor, nizam değişiyor… Haliyle ünlüler de çağa yetişmek için yeni stiller ve yollar deneyerek bu değişime ayak uydurmak zorunda kalıyorlar. Hatta kimileri bu değişime kendini kaptırıp yeni meslek bile seçiyor. Gelin vakitle değişen mesleklere…

Dünya gelişiyor, sistem değişiyor… Haliyle ünlüler de çağa yetişmek için yeni üsluplar ve yollar deneyerek bu değişime ayak uydurmak zorunda kalıyorlar. Hatta kimileri bu değişime kendini kaptırıp yeni meslek bile seçiyor. Gelin vakitle değişen mesleklere bir göz atalım…

1. Matthew McConaughey

Karşımıza Çıktıkları İlk Hallerinden Eser Bırakmayarak Kariyerlerini Bambaşka Bir Yöne Çeviren Ünlü İsimler 1

www.instagram.com

2000’li yılların başında ‘How To Lose a Guy in 10 Days’ ve ‘The Wedding Planner’ gibi romantik güldürülerde başrol oynayan McConaughey, ‘Dallas Buyer Club’ sinemasında gösterdiği fevkalade oyunculukla Oscar mükafatı kazanarak romantik-komedi günlerini geride bıraktı. Daha sonraları oyunculuk mesleğinde gösterdiği ivmeye sürat kattı ve oto-biyografisini yazarak meslek hanesine müellifliği da ekledi.

2. Jessica Alba

Karşımıza Çıktıkları İlk Hallerinden Eser Bırakmayarak Kariyerlerini Bambaşka Bir Yöne Çeviren Ünlü İsimler 2

www.instagram.com

Şöhret basamaklarını neredeyse her sinemada ‘güzel ve tanınan kız’ rolünü oynayarak tırmanan Jessica Alba’nın hayatı birinci başta bebek eserleri için kurulan daha sonra da genişleyerek şahane varlık eserlerini de kapsamına alan The Honest Company isimli şirketle neredeyse 180 derece değişti. Epey başarılı bir şirket olan The Honest Company bugün 1 milyar dolar borsa fiyatına sahip ve Jessica Alba artık bir oyuncudan fazla saygın bir teşebbüsçü kimliğine sahip.

3. Taylor Swift

Karşımıza Çıktıkları İlk Hallerinden Eser Bırakmayarak Kariyerlerini Bambaşka Bir Yöne Çeviren Ünlü İsimler 3

www.instagram.com

Birinci sahneye çıkışı country müzik şekli olan Taylor Swift bu müzik çeşidine biraz daha çağdaş tonlar ekleyerek başka müzikçiler ortasından sıyrılarak kendi ışığını parlattı. Eşsiz yeteneğinin bununla birlikte ayrıyeten Taylor Swift’i bugünkü Taylor Swift yapan şey ise Country ile başladığı müzik şeklini biraz daha Pop biçimine yönlendirerek çıkarttığı ve büyük ses getiren ‘1989’albümü olduğu inkar edilemez bir gerçektir.

4. Tom Hanks

Karşımıza Çıktıkları İlk Hallerinden Eser Bırakmayarak Kariyerlerini Bambaşka Bir Yöne Çeviren Ünlü İsimler 4

Tom Hanks kapsamlı mesleğinde aldığı bir çok mükafatla kendi neslin -Boomer- en güzel tanınan oyuncularından biri olma ayrıcalığına sahip ama bugün herkesin tanıdığı Tom Hanks’i yolun başındayken ‘Splash’, ‘Bachelor Party’ ve ‘Big’ gibi üretimlerde oynadığı kısa ve kolay rollerde kimse tanımıyordu. Günümüzde ikon haline gelmesi ise Oscar mükafatını kazandığı ‘Philadelphia’ filmindeki performansı sayesinde oldu.

5. Miley Cyrus

www.instagram.com

Disney’in temiz ikonlarından biri olan Hannah Montana’ya hayat veren Miley Cyrus şöhretle çocuk yaşta tanıştı. 4 dönem boyunca süren ‘Hannah Montana’ sonra erdiğinde ise mesleğine apayrı bir istikamet veren Miley CyrusHannah Montana’daki temiz hoş kız kimliğinden sıyrılarak asi ve dışa dönük usulüyle insanlara kendini kabul ettirmeyi başardı.

6. Kristen Stewart

Karşımıza Çıktıkları İlk Hallerinden Eser Bırakmayarak Kariyerlerini Bambaşka Bir Yöne Çeviren Ünlü İsimler 5

Kristen Stewart çoğumuzun kalbinde ‘Twilight’ sinemasının başrolü olan Bella karakteriyle kalmış olsa da Galler Prensesi Leydi Diana’nın hayatının anlatıldığı ‘Spencer’filmiyle Bella rolünden kurtulacak üzere görünüyor. Üstelik Oscar için favoriler ortasında çoktan yerini almış bile!

7. Jonah Hill

Karşımıza Çıktıkları İlk Hallerinden Eser Bırakmayarak Kariyerlerini Bambaşka Bir Yöne Çeviren Ünlü İsimler 6

Oyunculuk mesleğine ‘Superbad’ ve ‘JumpStreet’ üzere absürt ve eğlenceli sinemalarda aldığı rollerle başlayan Jonah Hill ilerleyen yıllarda ‘Moneyball’filminde gösterdiği performans sayesinde En Düzgün Yardımcı Oyuncu kategorisinde Oscar adaylığı kazandı. Yılmadan çalışan oyuncu yükselen performansıyla ‘The Wolf of Wall Street’ sinemasında efsanevi Martin Scorsese ile çalışma imkanı bile buldu!

8. Nicolas Cage

Karşımıza Çıktıkları İlk Hallerinden Eser Bırakmayarak Kariyerlerini Bambaşka Bir Yöne Çeviren Ünlü İsimler 7

Mesleğinin birinci adımlarını çok bilinen David Lynch yahut Brian De Palma üzere oyuncuların yanında dramatik aktörlük yaparak atan Nicolas Cage ‘Leaving for Las Vegas’ sinemasındaki performansıyla Oscar mükafatı kazandı. Bu ödül oyuncu için adeta bir dönüm noktası oldu zira bu mükafattan sonra Cage mesleğinde aksiyon sinemalarına odaklanmaya karar verdi ve oynadığı 2000’ler üslubu aksiyon sinemalarıyla neredeyse her kezinde gişe hasılatı kırmayı başardı.

9. Kim Kardashian

Karşımıza Çıktıkları İlk Hallerinden Eser Bırakmayarak Kariyerlerini Bambaşka Bir Yöne Çeviren Ünlü İsimler 8

www.instagram.com

Aile içindeki kaosun bir televizyon dizisi üzere yayınlandığı bir program düşünün. İşte Kim Kardashian’ı şöhret sahibi yapan bu programın ismi ‘Keeping Up With The Kardashiansdı. Fakat kendisi bununla yetinmeyerek televizyon mesleğinin bununla birlikte ayrıyeten iş dünyasına da adım atarak KKW Beauty isimli şahane varlık markasını kurdu. Markasıyla servetine 900 milyon doları ekleyerek büyük bir muvaffakiyete imza attı.

10. Dwayne Johnson

Karşımıza Çıktıkları İlk Hallerinden Eser Bırakmayarak Kariyerlerini Bambaşka Bir Yöne Çeviren Ünlü İsimler 9

Gişe rekorları kıran aksiyon sinemalarının başrollerinde yer almadan evvel Dwayne Johnson’ın aslında güreş dünyasının yıldızı olduğunu biliyor muydunuz? İlerleyen yıllarda meslek tarafını Hollywood’a çevirerek günümüzde sinema sanayisinin en tanınan figürlerinden biri olmayı başardı.

Sizce en beklenmedik meslek değişimi hangisiydi? Yorumlarda buluşalım!

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.