Hazine ve Maliye Bakanlığına 436 personel alınacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı, taşra ve merkez teşkilatında vazife yapmak üzere avukat, defterdarlık uzman yardımcısı, ofis çalışanı, dayanak …

26.12.2021
Hazine ve Maliye Bakanlığına 436 personel alınacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı, taşra ve merkez teşkilatında vazife yapmak üzere avukat, defterdarlık uzman yardımcısı, ofis çalışanı, dayanak çalışanı, muhafaza ve güvenlik vazifelisi ile tekniker durumlarında toplam 436 işçi alacak.Bakanlıktan edinilen …

Hazine ve Maliye Bakanlığı, taşra ve merkez teşkilatında misyon yapmak üzere avukat, defterdarlık uzman yardımcısı, ofis işçisi, dayanak çalışanı, müdafaa ve güvenlik vazifelisi ile tekniker konumlarında toplam 436 işçi alacak.

Bakanlıktan olay yerinden aktarılan bilgilere nazaran, taşra teşkilatı için KPSS yerleştirmeleriyle 50 Hazine avukatı alınacak. Atama yapılacak yerler ÖSYM tarafından yayımlanırken, edilen taleplar 29 Aralık’ta sona erecek.

Ayrıyeten, taşra teşkilatı için 250 defterdarlık uzman yardımcısı alımı yapılacak.

136 KONTRATLI İŞÇİ

Alınacak kontratlı işçi sayısı ise merkez teşkilatı için 38 ofis ve 13 takviye işçisi, 5 müdafaa ve güvenlik vazifelisi, 15 tekniker ve taşra teşkilatı için 65 avukat olarak belirlendi.

Defterdarlık uzman yardımcılığı ve kontratlı işçi imtihanlarına ait çalışmalarda ise ilan etabına gelindi.

Bakanlık, 2020-2021 devrinde farklı durumlarda istihdam edilmek üzere 3703 takım için imtihanlar gerçekleştirmişti.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.