Güvendiği isimler bir bir öldürüldü! Zorda kalan Putin, 128 kiloluk emekli generali Ukrayna’ya gönderiyor

24 Şubat’tan beri Ukrayna’yı işgal eden Rusya, bu süreçte büyük kayıplar verdi. Üst seviye Rus kumandanlar bir bir öldürülürken Rusya başkanı …

27.06.2022
Güvendiği isimler bir bir öldürüldü! Zorda kalan Putin, 128 kiloluk emekli generali Ukrayna’ya gönderiyor

24 Şubat’tan beri Ukrayna’yı işgal eden Rusya, bu süreçte büyük kayıplar verdi. Üst seviye Rus kumandanlar bir bir öldürülürken Rusya başkanı Putin’in son olarak alana süreceği ismin 67 yaşındaki emekli general Pavel olacağı öğrenildi. Pavel’in ilerleyen yaşı ve fazla kiloları bu kararın dikkat çeken noktası oldu.

Rusya‘nın Ukrayna topraklarını işgalinde 4 aydan fazla bir müddet geride kaldı. Bu süreçte Ukrayna toprakları yangın yerine çevrildi, birçok insan hayatını kaybetti. Ukrayna halkının ordu ile birlikte gerçekleştirdiği direniş, Rus ordusuna da büyük zayiat verdirdi. Putin’in üst seviye kumandanları, cephe çizgisinde birer birer öldürüldü.

128 KİLOLUK EMEKLİ GENERALİ CEPHEYE YOLLUYORLAR

İngiltere’nin çok okunan tabloid gazetelerinden Daily Star, Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken Kremlin idaresinin cephede yeni bir görevlendirme yaptığını sav etti. Gazete, en son Suriye’de savaşan ve şu an emekli olan Rus general Pavel’in vazifeye çağrıldığını tez etti. Gazetenin özel haberinde 67 yaşındaki Pavel’i misyona çağırdığı belirtilirken, emekli askerin beslenme alışkanlığı da ayrıntılarıyla paylaşıldı. Pavel’in günde 5 öğün yemek yediği ve her gün votka içtiği öne sürülürken yaklaşık 128 kilogram tartısında olduğu da belirtildi.

ÖZEL KUVVETLERİN BAŞINA GEÇECEK

Pavel, birlikteki eski komutanın bir topçu akınında önemli biçimde yaralanmasının akabinde bölgede fkent aydın haberleriliyet gösteren Rus özel kuvvetlerinin sorumluluğunu da üstlenecek.

“EN YETERLİ ASKERLER YA ÖLDÜRÜLDÜ YA YARALANDI”

Daily Star’a konuşan bir kaynak, “Putin’in üst seviye ve en âlâ askerleri ya öldürüldü ya da Ukrayna’daki savaşta yaralandı. Münasebetiyle şu an, uzun müddettir savaşmamış ikinci sınıf askerleri gönderiyor” dedi. İngiliz medyasına konuşan kaynak bu tezin temelini ise kamuoyu ile paylaşmadı.

30 BİNDEN FAZLA RUS ASKERİNİN ÖLDÜĞÜ VARSAYIM EDİLİYOR

24 Şubat’tan beri Rusya ile Ukrayna ortasında devam eden savaşta 30 binden fazla Rus askerinin öldüğü ve 100 bin askerin ise yaralandığı iddia ediliyor.

Rus,Ukrayna ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.