VALORANT Yeni Yazılımı ile Sesli Sohbetleri Takip Edecek

Riot Games, yeni geliştirdiği bir yazılım sayesinde oyuncuların VALORANT sesli sohbetindeki konuşmalarını takip edecek. VALORANT yeni …

28.06.2022
VALORANT Yeni Yazılımı ile Sesli Sohbetleri Takip Edecek

Riot Games, yeni geliştirdiği bir yazılım sayesinde oyuncuların VALORANT sesli sohbetindeki konuşmalarını takip edecek.

VALORANT yeni yazılımı sayesinde oyuncuların sesli sohbet ile grubun huzurunu bozacak davranışlarını engellemeyi planlıyor.

Her rekabetçi oyunda olduğu üzere VALORANT da mkent aydın haberlerilesef ki oyuncuların ister tilt olmasından, ister makus bir gün geçirmesinden, ya da ister oyunun gidişatına olan sonundan ötürü yazı ile ya da sesli bir halde kadronun huzurunu bozabiliyor (hepimiz kesinlikle en az bir kez sonlanıp insanların huzurunu bozmuşuzdur, kabul edelim). Oyuncuların bu öfkeyle yazdıkları atıfların apaçık bir halde gözükmesinin insanları makus bir biçimde etkileme ihtimali yüksek olduğundan chat kutularında bu bildirileri yıldızlayan filtreler bulunuyor. Lakin bu türlü bir filtreyi sesli sohbette kullanmak mümkün değil, bu yüzden oyuncular mikrofonunu açıp istedikleri kadar insanların huzurunu bozabiliyor.

God of War Ragnarok Çıkış Tarihi Yakında Açıklanabilir

Riot Games ise bunun önüne geçmek için yeni bir yazılım ile sesli sohbeti huzur bozacak biçimde kullanan insanları belirlemeye ve cezalandırmaya çalışacak. Gelecek ay birinci olarak VALORANT oyunlarını takip edecek olan bu program ise şimdilik faal olmayacak. Takip etmesinin gayesi oyunlardaki sesli sohbet kullanımlarından veri toplamak ve buna nazaran bir algoritma yaratmak olacak. Uzun lafın kısası bu program şimdilik oyunlarınızdaki huzur bozan oyuncuyu cezalandırmak yerine bu oyuncunun davranışlarını cezalandırılabilir davranış olarak algoritmasına yazacak lakin bununla ilgili bir atılımda bulunmayacak.

Bu yeni programın faal olarak çalıştığı bir beta sürümünü yılın sonlarına gerçek görebileceğimizi söyleyen Riot, bu sürüm çıktığında oyuncuların bu programa çok güvenmemeleri konusunda ise şimdiden uyarıyor. Çok yeni bir teknoloji ve yazılım olarak hakikaten kompleks bir program olması nedeniyle Riot Games bu programın birinci başlarda kesinlikle kimi yanlışlar yapacağını, hatta tahminen insanların boş yere cezalandırılmasına bile yol açacağını söylüyor. Lakin doğal ki bu kadar tehlikeli sularda yüzmelerine karşın dünyanın değerli ölçüde rekabetçi oyunlarına mesken sahipliği yapan Riot Games, bu programın düzgün çalışması için büyük bir efor sarf ettiklerini de ekliyor.

Bu program sesli sohbetin en çok kullanıldığı oyunları olan VALORANT ile teste başlayacak, lakin VALORANT sonrasında öbür oyunlarında da kullanmayı düşünüyor olmaları çok büyük bir ihtimal. Bu programın ne durumda oyuncularla buluşacağını söylemek imkansız, tahminen çok yeterli çalışır, tahminen büyük bir kaosa yol açar. Lakin Riot’ un bu kuvvetli vazifesi üstlenmesi ve bu bu hususa bu değeri vermesi oyuncularına ne kadar kıymet verdiklerinin büyük bir göstergesi.

SaveButonu / Gamegar

Huzur,Oyunları,Riot,İnsanları,Oyuncuların,Sesli Sohbet,Valorant ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.