Görüşmelerden sonuç çıkmadı, grev başlıyor

Patron sendikasının önerdiği yüzde 17’lik fiyat artışının, her geçen gün fakirleşen metal personellerinin beklentilerinin çok altında ve …

31.12.2021
Görüşmelerden sonuç çıkmadı, grev başlıyor

Patron sendikasının önerdiği yüzde 17’lik fiyat artışının, her geçen gün fakirleşen metal personellerinin beklentilerinin çok altında ve gereksinimlerini karşılamaktan çok uzak olduğunu belirtildi.Sendikanın açıklamasında, “Bu da yetmezmiş üzere MESS kazanılmış…

Patron sendikasının önerdiği yüzde 17’lik fiyat artışının, her geçen gün fakirleşen metal emekçilerinin beklentilerinin çok altında ve gereksinimlerini karşılamaktan çok uzak olduğunu belirtildi.

Sendikanın açıklamasında, “Bu da yetmezmiş üzere MESS kazanılmış haklarımızı ortadan kaldırmaya ve çalışma şartlarını geriye götürmeye yönelik karşı teklifler dayatmaktadır. Salgın devrinde durmaksızın çalışan üyelerimizin, bir de hayat pahalılığı ve yoksulluk altında ezilmesine göz yummamız beklenemez” denildi.

4 FABRİKADA GREV

14 Ocak 2022 tarihinde uygulanmak üzere grev kararı aldıklarını duyuran Birleşik Metal-İş, birinci olarak Çimsataş Çukurova İnşkent aydın haberlerit Makinaları, Totomak Makine, Kroman Çelik, Sarkuysan Elektrolikit bakır fabrikalarında grev uygulanacağını belirtti.

Sendikadan verilen bilgilendirme argümanında, “Grup kontratı kapsamındaki başka işletmeler için grev uygulama tarihleri sendikamız tarafından önümüzdeki günlerde açıklanmaya devam edecektir. Ülke iktisadının yükünü sırtlanan, çalıştıkları fabrikaları büyütüp işverenlerin kasasını dolduran emekçiler, sefalet fiyatlarına mahkum edilemeyecek. Metal personelleri hak ettiğini kesinlikle alacaktır” denildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.