Aracıyla takla atıp mahsur kaldı, 5 günün sonunda kurtuldu

Lynnell McFarland, 18 Kasım’da bir akrabasının cenaze merasiminden Spokane Valley’deki meskenine dönerken arabası buzda kaydı ve aksi döndü.2000 …

31.12.2021
Aracıyla takla atıp mahsur kaldı, 5 günün sonunda kurtuldu

Lynnell McFarland, 18 Kasım’da bir akrabasının cenaze merasiminden Spokane Valley’deki meskenine dönerken arabası buzda kaydı ve aksi döndü.2000 model Mitsubishi Eclipse, Washington’daki Blewett Geçidi yakınlarında 97 no’lu otoyoldan yaklaşık 30 metre kadar uzakta,…

Lynnell McFarland, 18 Kasım’da bir akrabasının cenaze merasiminden Spokane Valley’deki konutuna dönerken arabası buzda kaydı ve aksi döndü.

2000 model Mitsubishi Eclipse, Washington’daki Blewett Geçidi yakınlarında 97 no’lu otoyoldan yaklaşık 30 metre kadar uzakta, iki ağaç ortasındaki bir hendeğe düşerken, McFarland’ın kolları ve dizleri kırıldı.

Emekli hemşire cep telefonunun, botlarının ve su şişelerinin ön döşeme kısmında olduğunu lakin yaraları yüzünden bunlara ulaşamadığını söyledi.

McFarland’a yapılan telefon davetleri karşılıksız kalınca, sonraki gün kızı Amanda McFarland yetkililere annesinin kayıp olduğunu bildirdi.

Amanda, NBC’ye bağlı haber kuruluşu KHQ’ya yaptığı açıklamada, “Komşuları cuma sabahı annemi görmediklerini söyledi. İşte o vakit dedim ki, tamam, bunun yalnızca şeyden fazlası, yani, yalnızca, bunun yalnızca telefonunu kaybetmekten fazlası olduğunu düşündüm” dedi.

Kittitas County şerifi ofisinden şerif yardımcıları, McFarland’ın 97 no’lu otoyolda olduğunu tespit etti.

Emekli hemşire o gün daha sonra bir polis memuruyla avcıları fark ettiğini fakat ağaçlar sebebiyle aracını göremediklerini söyledi.

Sonrasında kızı toplumsal medyaya başvurarak yakınlardaki bireylerden, annesinin telefonunun Blewett Geçidi’nde en son sinyal verdiği dönemeci denetim etmelerini rica etti.

McFarland, gösterge paneline çarptığını ve bunun kolunda bir açık kırığa, dizinde de diğer bir kırığa yol açtığını anlattı.

The Spokesman-Review gazetesinde konutundan yaptığı açıklamada McFarland, “Emniyet kemerimi kesmek için gerime yaslandığımda kemiklerimi gördüm” dedi.

Günler geçerken dua eden McFarland, ebeveynlerinin kollarının kendini sardığını hissettiğini tabir etti.

Emekli hemşire, “Babam yalnızca 6 ay evvel vefat etti. Ebeveynlerimin kollarının beni sardığını ve Allah’ın kollarının hepimizi sardığını hissedebiliyordum” dedi.

McFarland, “Sadece, ‘Sevgili Yaradanım, bir gün öleceğimi biliyorum lakin lütfen bunun asla bulunamayacağım bu karanlık, derin hendekte olmasına müsaade verme” dedim” diye ekledi.

Emekli hemşirenin hiç yiyeceği yoktu ve 5 gün boyunca plastik poşetlerdeki yağmur suyunu yalayarak hayatta kaldı.

McFarland ve arabası nrehberaydin.comyet eyaletin ulaşım ünitesi grubunca 5 gün sonra bulundu.

Emekli hemşire, kurtarıldıktan ve Washington’daki Wenatchee’de yer alan bir hastaneye götürüldükten sonra üç sürahi buzlu su içtiğini belirtti.

Anne ve kızı, Noel’i konutta birlikte geçirdi. McFarland, “Beni bulmak bir mucizeydi. Buna inatçılık demezdim. Bu kararlılıktı” dedi.

Independent Türkçe

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.