Gönül Dağı dizisinde ders niteliğinde sahne! Küfürsüz Hayat Mümkün kampanyasına yer verildi

Toplumda küfür ve berbat kelam kullanımı kıymetli bir sorun olarak ön plana çıkarken, TRT 1’de yayınlanan Gönül Dağı dizisinde KADEM’in Küfürsüz …

10.04.2022
Gönül Dağı dizisinde ders niteliğinde sahne! Küfürsüz Hayat Mümkün kampanyasına yer verildi

Toplumda küfür ve berbat kelam kullanımı kıymetli bir sorun olarak ön plana çıkarken, TRT 1’de yayınlanan Gönül Dağı dizisinde KADEM’in Küfürsüz Hayat Mümkün kampanyasına yer verildi. Adeta ders niteliğinde öğütler verilen kısımda “Birbirimize karşı biraz daha saygılı olmamız kafi. Biz bugün bizden sonrakilere örnek teşkil ediyoruz. Gerek elimizle, gerek lisanımızla bunu koruma edebilmemiz gerekir” tabirleri kullanıldı.

TRT 1 ekranlarında severek izlenen Gönül Dağı dizisinin bu akşamki kısmında KADEM öncülüğünde 2 yıldır devam eden Küfürsüz Hayat Mümkün kampanyasına yer verildi.

ADETA DERS VERDİ

Dizide Ulviye Karaca’nın canlandırdığı Gülsüm Öğretmen karakteri, kasabasındaki erkekleri bir ortaya toplayarak adeta ders niteliğinde öğütler verdi.

“BİRLİKTE BAŞARABİLİZ BUNU”

Kelam Gelimi Edilen sahnede, “Birbirimize karşı biraz daha saygılı olmamız kafi. Biz bugün bizden sonrakilere örnek teşkil ediyoruz. Gerek elimizle, gerek lisanımızla bunu koruma edebilmemiz gerekir. Benim sizden ricam sözlerimiz ihtimamla seçerek hoş cümlelerle birbirimizle konuşmamız. Birlikte başarabiliriz bunu. Dinlediğiniz için teşekkür ederim” denildi.

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Magazin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.