Genç ve yaşlı vatandaşlar tarihi mekanları gezdiler

Erzurum Yakutiye Gençlik Merkezi bir birincie daha imza attı. YAKUTİYE, ERZURUM (rehberaydin.com) – Erzurum Yakutiye Gençlik Merkezi bir …

06.12.2021
Genç ve yaşlı vatandaşlar tarihi mekanları gezdiler

Erzurum Yakutiye Gençlik Merkezi bir birincie daha imza attı.

YAKUTİYE, ERZURUM (rehberaydin.com) – Erzurum Yakutiye Gençlik Merkezi bir birincie daha imza attı. ‘İki Nesil Tek Yol’ sloganıyla İki jenerasyonu buluşturan Gençlik Önderleri, genç ve yaşlı vatandaşlara tarihi yerleri ve atlama kulelerini gezdirdi.

Erzurum Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü Yakutiye Gençlik Merkezi ‘5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’ münasebetiyle bir birincii imza attı. ‘İki Jenerasyon Tek Yol’ sloganıyla yola çıkan Yakutiye Gençlik Merkezi Gençlik Önderleri, istekli gençler ile yaşlı vatandaşları buluşturarak tarihi bir gün yaşamalarını sağladı. Atatürk Üniversitesi ile Erzurum Teknik Üniversitesi’nde tahsil gören gönüllüler kümesi Hilalkent Müderris Ahmet Efendi Camii’ne buluştukları yaşlı vatandaşlar ile birlikte sohbet etti. Gençler daha sonra vatandaşlar ile birlikte Abdurrahmangazi Türbesini ve Karskapı Şehitliğini ziyaret ederek Atlama Kulelerini gezdi. Yakutiye Gençlik Merkezi’nde ebru sanatının yapılışını izleyen iki jenerasyon, ok atmayı da ihmal etmedi.

Hilalkent Müderris Ahmet Efendi Camii Dernek Lideri Avni Morkoç, “Ülkemizin geleceğini olan gençlerle bizi bir ortaya getirerek iki neslin birbirini anlamasını tanımasını sağladığı için Gençlik ve Spor Vilayet Müdürümüz Birdal Öztürk nezdinde, Gençlik Hizmetleri Müdürü Muammer Aydın ile Yakutiye Gençlik Merkezi Müdürümüz Zülküf Yılmaz’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Hayatlarında birinci sefer Abdurrahmangazi Türbesine çıkan Üniversiteli gençler, türbeden çok etkilendiklerini söz ettiler. – ERZURUM

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.