Garanti BBVA-BlindLook iş birliğiyle görme engellilere engelsiz bankacılık deneyimi

Garanti BBVA, BlindLook iş birliğiyle görme engellilere manisiz bir bankacılık tecrübesi sunmayı hedefliyor. Garanti BBVA, BlindLook iş …

06.12.2021
Garanti BBVA-BlindLook iş birliğiyle görme engellilere engelsiz bankacılık deneyimi

Garanti BBVA, BlindLook iş birliğiyle görme engellilere manisiz bir bankacılık tecrübesi sunmayı hedefliyor.

Garanti BBVA, BlindLook iş birliğiyle görme engellilere manisiz bir bankacılık tecrübesi sunmayı hedefliyor.

Bankadan yapılan açıklamaya nazaran, Garanti BBVA, görme engelliler için özgürlük teknolojileri geliştiren bir toplumsal teşebbüs olan BlindLook ile iş birliği gerçekleştirdi. Banka, iş birliği kapsamında, BlindLook’un geliştirdiği sesli simülasyon teknolojisi (Audio Simulation) aracılığıyla görme engelli müşterilerinin Garanti BBVA Taşınabilir uygulamasını ve internet bankacılığını daha rahat kullanabilmeleri için sesli yönlendirme hizmeti sunuyor. Garanti BBVA, böylelikle görme engelliler için eser ve hizmetleri daha erişilebilir hale getirirken, yardıma muhtaçlık duymadan kullanmalarına imkan sağlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu, “Herkes için eşit ve manisiz bir dünya yaratmak gerek bireyler gerekse kurumlar olarak kuşkusuz hepimizin sorumluluğunda. Garanti BBVA olarak insanı, doğayı, çevreyi ve ömrün her alanında kapsayıcılığı temele alan bir kültürle çalışmanın, bir kıymet yaratabilmenin uğraşı içindeyiz. Bu bizim tıpkı vakitte sorumlu bankacılık anlayışımızın da bir gereği.” sözlerini kullandı.

Engelli, manisiz her müşterinin temel bir hak olan bankacılık hizmetlerine erişimini sağlamanın kıymetli olduğunu vurgulayan Evlioğlu, şunları kaydetti:

“Sunduğumuz hizmetlerin tüm pürüz kümeleri için daha fazla erişilebilir hale gelmesi ismine geliştirmeler ve iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda, BlindLook takımıyla de görme engelli müşterilerimizin eser ve hizmetlerimizdeki kullanım tecrübesini uygunlaştırmak üzere taşınabilir ve internet bankacılığımız odağında kıymetli bir iş birliği gerçekleştirdik. BlindLook’un bizim için özel bir yeri olduğunun da altını çizmek isterim. Uzun yıllardır düzenlediğimiz Türkiye’nin Bayan Teşebbüsçüsü Yarışı’nın 14’üncüsünde BlindLook’un kurucularından Sadriye Görece, Türkiye’nin Bayan Toplumsal Teşebbüsçüsü seçildi. Kendileriyle tekrar yollarımızın kesişmesinden ve BlindLook’un Görme Manisiz Marka (EyeBrand) ağının bir modülü olduğumuz için de memnunluk duyuyoruz. Daha yapacak çok işimiz var. Yalnızca görme engelliler değil, bankacılık hizmetlerine erişimde kasvet yaşayan her müşterimiz için tıpkı itinayla çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Açıklamada, BlindLook’un kurucuları Sadriye Görece ve Crehberaydin.comt Ersin Aydın’ın da “Ülkemizde 1 milyon görme engelli yaşıyor. Görme engelli nüfusunun 280 bini hiç görmeyen bireylerden oluşuyor. Görme engelliler bazen okul sıralarındaki öğrencilere ders anlatan öğretmen, bazen güçlü birer avukat, bazen birinci banka hesabını açmanın heyecanını yaşayan lise öğrencisi olarak hayatın her alanındalar. Biz görme engelliler için finansal süreçleri manisiz kıldırmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Garanti BBVA üzere güçlü bir partnerle manisiz dünya hayalimizi güçlendirmek bizim için büyük gurur kaynağı. Amacımız, ses odaklı teknolojimizle hayatın her alanını manisiz kılmak.” tabirlerine yer verildi.

kent aydın haberleri / Abdulkadir Günyol – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.