Eylül Ayında Gram Altın Zirveye Koşacak! İslam Memiş “Resesyon” Dedi Bomba Seviyeyi Açıkladı! Altınları Saklayın

İslam Memiş katıldığı bir TV programında piyasa değerlendirmesi yaptı. Altın ve dolarda yaşanan iniş çıkışların kalıcı olmayacağını söz eden …

29.08.2022
Eylül Ayında Gram Altın Zirveye Koşacak! İslam Memiş “Resesyon” Dedi Bomba Seviyeyi Açıkladı! Altınları Saklayın

İslam Memiş katıldığı bir TV programında piyasa değerlendirmesi yaptı. Altın ve dolarda yaşanan iniş çıkışların kalıcı olmayacağını söz eden Memiş, resesyon ikazında bulundu. Eylül ayından itibaren önemli risklerin yaşanabileceğini söz eden Memiş, kr…

İslam Memiş katıldığı bir TV programında piyasa değerlendirmesi yaptı. Altın ve dolarda yaşanan iniş çıkışların kalıcı olmayacağını tabir eden Memiş, resesyon ikazında bulundu. Eylül ayından itibaren önemli risklerin yaşanabileceğini tabir eden Memiş, krize dikkat çekti.

RESESYON UYARISI! EYLÜL AYINA DİKKAT

Düşüşlerin kalıcı olacağını belirten İslam Memiş, global piyasalarda teknik kriz ve resesyon tehlikesine dikkat çekti. ABD’nin bunu hala kabul etmek istemediğini kaydeden Memiş, Eylül ayında önemli krizlerin yaşanabileceğini vurguladı. Memiş, “Ülkelerin eylül ayı prestijiyle güç kriziyle alakalıyla ilgili önemli bir süreçten geçme ihtimali çok yüksek. IMF, merkez banları sık sık açıklama yapıyorlar. Eylül prestijiyle hem jeopolitik tarafta hem de resesyon tarafında önemli kaygıların arttığını söz ediliyorlar. gelen bilgilere baktığımızda başlar epeyce karışık” sözlerini kullandı.

ALTIN VE GÜMÜŞTE BASKI VAR

FED’in faiz artımı devam ettireceğini söyleyen Memişi “50 ya da 75 baz puanlık artışla yoluna devam edecekler” dedi. Piyasada önemli belirsizliklerin yaşandığını belirten İslam Memiş, “Faiz artırımda altın, gümüş öteki kıymetli metallerde ons tarafına baskı var ve devam ediyor. Fakat düşüşlerin de kalıcı olacağını sanmıyorum. Eylül ile yılın son çeyreğinde ons tarafında tekrar 2 bin dolar düzeyi üzerinde bir yükseliş görebiliriz.” yorumunda bulundu.

GRAM ALTINDA O SAYISI UNUTUN

Özellikle altın konusunda ikaz yapan İslam Memiş, gram altında düşüşlerin olmayacağını hatta dorukları görebileceğini söz etti. Memiş, “bin TL altına çok sıkıntı. Doruklar görebiliriz. Gram altın 1.200 TL ve devamında 1,450 TL olabilir. ” dedi.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.