Bakan Koca’nın ambulansa yol vermediği için “Daha acil olan neydi?” diye sorduğu sürücüye bin 15 lira para cezası verildi

Sağlık Haberleri Bayrampaşa’da Sağmalcılar Viyadüğü’nde siren çalarak ilerleyen ambulans şoförü, önünde ilerleyen minibüs şoföründen korna …

29.08.2022
Bakan Koca’nın ambulansa yol vermediği için “Daha acil olan neydi?” diye sorduğu sürücüye bin 15 lira para cezası verildi

Sağlık Haberleri

Bayrampaşa‘da Sağmalcılar Viyadüğü’nde siren çalarak ilerleyen ambulans şoförü, önünde ilerleyen minibüs şoföründen korna çalarak yol istedi. Siren sesine karşın ambulansa yol vermeyen şoförü ambulans çalışanları cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

KORNAYA KARŞIN ISRARLA YOL VERMEDİ

Görüntülerde, minibüs şoförünün gerisinden gelen ambulansa yol vermediği görülüyor. O anları cep telefonu kamerasıyla kaydeden ambulans çalışanının “Evet arkadaşlar, görüyorsunuz yol vermiyor ambulansa. Hala vermiyor, o kadar kornaya karşın, ısrarla” dediği duyuluyor.

BAKAN KOCA: DAHA ACİL OLAN NEYDİ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise o anları “Öndeki aracın dikkatine: Daha acil olan neydi?” notuyla toplumsal internet hesabından paylaşmıştı.

GÖZALTINA ALINDI

Görüntülerin toplumsal medyada paylaşılmasının akabinde İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Şoför Sivil trafik grupları, kimliğini tespit ettikleri minibüs şoförü İ.Y.’yi gözaltına aldı.

SÜRÜCÜYE TOPLAM BİN 15 LİRA PARA CEZASI

Minibüs şoförü İ.Y.’ye 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun “Geçilmek istenen araç sürücüsünün; geçiş üstünlüğü bulunan bir aracın duyulur yahut görülür işaretini alınca, bu aracın kolay kolay ilerlemesini sağlamak için taşıt yolu üzerinde yer açmaması, gerektiğinde durmaması”, “Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokmak”, “Aksine bir işaret bulunmadıkça, gidişe ayrılan en soldaki şeridi daima olarak işgal etmek” ve “Saygısızca araç kullanmak” içerikli hususlar gereği toplam bin 15 lira idari para cezası kesildi. Ayrıyeten şoför İ.Y. hakkında Türk Ceza Kanunu’nun “Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokmak” içerikli unsuru yeterince isimli süreç yapıldı.

VALİ YERLİKAYA DUYURDU

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ambulansa yol vermeyen şoföre idari para cezası verildi. Hakkında isimli süreç başlatıldı. O ambulansta hepimizin canından çok sevdikleri olabilir. Lütfen; ambulans, itfaiye üzere araçlarımız can kurtarmak için vakitle yarışırken sağduyulu olalım, yol verelim” sözlerine yer verdi.

BAKAN KOCA’DAN VALİ YERLİKAYA’YA TEŞEKKÜR

Bakan Koca ise “İstanbul Valisi Sn. Ali Yerlikaya Bayrampaşa’daki olayda, AMBULANSA yol vermeyen şoföre idari para cezası kesildiğini açıkladı. Mevzuyu takibi için teşekkür ederim. Ambulansların karşılaştığı ulaşım zorluklarını hepimiz gündeme getirmeli ve sıhhate gerekli önceliği sağlamalıyız” diyerek karşılık verdi.

Kaynak: aydın haberleri / Sıhhat

Ambulans,Yol,Sürücüsü,Ceza,Sürücü,Trafik ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.