Evini toplarken yüz binlerce dolar buldu

Kanal 9’daki habere nazaran, kimlik bilgileri açıklanmayan kişi, Güney Avustralya eyaletinin başşehri Adelaide’ın Blackwood bölgesindeki …

20.12.2021
Evini toplarken yüz binlerce dolar buldu

Kanal 9’daki habere nazaran, kimlik bilgileri açıklanmayan kişi, Güney Avustralya eyaletinin başşehri Adelaide’ın Blackwood bölgesindeki meskeninde, Noel ve yılbaşına hazırlık yapmak için kimi evrakları toparladığı sırada daha evvelce oynadığı bir yığın sayısal …

Kanal 9’daki habere nazaran, kimlik bilgileri açıklanmayan kişi, Güney Avustralya eyaletinin başşehri Adelaide’ın Blackwood bölgesindeki konutunda, Noel ve yılbaşına hazırlık yapmak için birtakım evrakları toparladığı sırada daha evvelce oynadığı bir yığın sayısal loto kuponuna rastladı.

Kazanıp kazanmadığını görmek için kuponları daha evvelden denetim ettiğini düşündüğünü fakat çöpe atmadan evvel daha dikkatli baktığında X Sayısal Loto kuponlarından biriyle 1 milyon Avustralya doları (yaklaşık 710 bin dolar) kazandığını gördü.

“BU YANLIŞSIZ OLAMAZ’ DİYE DÜŞÜNDÜM”

Yeni yıl öncesi hayatının keşfini yaptığını söyleyen talihli adam, “Onları (kuponları) dışarı atacaktım fakat sonra garanti olması için tekrar denetim etmeye karar verdim. 1 milyon dolar kazandığımı gördüğümde buna inanmadım. ‘Hayır, bu yanlışsız olamaz’ diye düşündüm” sözlerini kullandı.

Kazandığından emin olunca alışverişe giden karısını aradığını anlatan şanslı adam, “Eşim, market alışverişindeydi, kazandığımı doğrulatınca çabucak onu aradım. Aklını kaçıracaktı, ağlıyor, tezahürat yapıyor ve çığlık atıyordu. Şahaneydi.” diye konuştu.

Bu kadar büyük bir parayı nasıl harcayacağı sorusuna adam, “Birinci evvel konut kredisini ödeyeceğim. Borçlarımızı ödeyeceğiz, birtakım yatırımlarımız olacak ve geri kalanını gelecekteki emekliliğimiz için saklayacağız. Yılı, milyoner olarak bitirdiğime inanamıyorum” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.