Emniyet, “Polislerin banka maaş promosyonuyla taşıt alındı” iddialarını yalanladı

Güncel Haberler Cumhuriyet Halk Partisi İzmir milletvekili Murat Bakan’ın Emniyet Genel Müdürlüğü ile ilgili ortaya attığı argümanlar gündem …

20.08.2022
Emniyet, “Polislerin banka maaş promosyonuyla taşıt alındı” iddialarını yalanladı

Güncel Haberler

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir milletvekili Murat Bakan’ın Emniyet Genel Müdürlüğü ile ilgili ortaya attığı argümanlar gündem oldu.

PROMOSYON İLE ARAÇ MI SATIN ALINDI?

Bakan, “Genel Müdürlük 330 bin işçi ismine, bir banka ile ayda 300 TL karşılığında 5 yıllığına muahede yaptığını duyurdu! M kent aydın haberleri ş promosyonu muahedesinin bu formda yapılmasının nedeninin, “promosyon muahedesine karşılık emniyete araç alınması için kaide koşulduğu” tezleri bulunuyor. Bu argüman hakikat mu? Promosyon mutabakatı nerede kimlerin iştirakiyle yapıldı? Kaç banka ne kadar teklif verdi? Türk Polis Teşkilatı Güçlendirme Vakfı’na yahut Emniyet Teşkilatı yardım derneklerine araç alınmış mıdır? Alınmış ise araç ayrıntıları nelerdir? Kelam Gelimi Edilen promosyon muahedesi nedeniyle Emniyet Müdürlerine tahsis edilen araç var mı? Bu savlara cevap bekliyor ve m kent aydın haberleri ş promosyonu muahedesinin feshedilerek, şeffaf biçimde yine yapılması gerektiğini söylüyoruz!” tabirlerini kullandı.

EGM’DEN SAVLARA YANIT

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Vakıfbank ile yapılan banka m kent aydın haberleri ş promosyonu ödemelerinin tamamının çalışana dağıtıldığını, taşıt alımı üzere farklı bir alanda kullanımının asla kelam gelimi edilen olmadığını bildirdi. EGM’den verilen bilgilendirme argümanında, FETÖ ile tıpkı lisanı kullanan ve uzun vakittir emniyet teşkilatına yönelik dezenformasyon f kent aydın haberleri liyeti yürüten birtakım toplumsal medya hesapları tarafından gündeme getirilmeye çalışılan emniyet mensuplarının m kent aydın haberleri ş promosyonlarına ait temelsiz argümanlarla ilgili açıklama yapılması gereği duyulduğu belirtildi. Emniyet işçisi için 2022-2027 devrini kapsayan 5 yıllık m kent aydın haberleri ş promosyon protokolünün 18 Mart 2022’de Türkiye Vakıflar Bankası AŞ ile imzalandığının anımsatıldığı açıklamada, promosyon ödemelerinde 104 liradan 300 liraya çıkarak yüzde 188 artış sağlandığına dikkat çekildi.

“VAKIFBANK’IN TEKLİFİ EN UYGUN TEKLİF OLARAK DEĞERLENDİRİLDİ”

Teknik şartnamedeki kaidesi sağlayan 3’ü kamu biri de özel olmak üzere 4 bankanın promosyon rehberaydin.comlesine davet edildiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Zir kent aydın haberleri t Bankası iştirak sağlamamış, Halkbank teşekkür mektubu göndermiş, İş Bankası 129 lira teklif sunmuş, Vakıfbank ise 225 liralık teklifini daha sonra 300 liraya çıkararak en yüksek teklifi vermiştir. Tüm taraflar ve yetkililerin bulunduğu kurulca, Vakıfbank’ın 300 liralık teklifi, en düzgün teklif olarak değerlendirilmiş ve protokolün imzalanmasına müteakip işçiye ödenmeye başlamıştır.

“FARKLI BİR ALANDA KULLANIMI ASLA KELAM GELİMİ EDİLEN DEĞİLDİR”

Promosyon ödemelerinin, enflasyon karşısında paha kaybetmemesi için her 6 ayda bir yapılacak memur m kent aydın haberleri ş artırımı oranında artırılması koşulu getirilmiştir. Bu kapsamda Ocak 2023 tarihinde birinci artırımlı ödeme gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. ve aylık 300 liralık ödeme memur m kent aydın haberleri ş artırımı oranında artacaktır. Promosyon ödemelerinin tamamı çalışana dağıtılmakta olup taşıt vb. alımı üzere farklı bir alanda kullanımı asla kelam gelimi edilen değildir.”

Açıklamada, m kent aydın haberleri ş protokolünün vilayet emniyet müdürlükleri mevcut protokollerinin mühleti bittikçe dahil olabilecek formda düzenlendiği belirtildi.

Kaynak: kent aydın haberleri / Ömer Olcay – Şimdiki

Emniyet,Teklif,Lira,Promosyon,Banka,Ödeme,Anlaşma,300,Personel,Araç,İddialar,M kent aydın haberleri ş Promosyon ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.