Elektrik polemiği büyüyor! Bakan Dönmez, Kılıçdaroğlu’na sayaç göstergesini paylaşarak yanıt verdi: İspat istemiştin

Kılıçdaroğlu’nun 23 Nisan’da ziyaret ettiği abonenin 4 aydır elektriğinin kesik olmadığına ait polemik giderek büyüyor. Güç ve Tabi Kaynaklar …

26.04.2022
Elektrik polemiği büyüyor! Bakan Dönmez, Kılıçdaroğlu’na sayaç göstergesini paylaşarak yanıt verdi: İspat istemiştin

Kılıçdaroğlu’nun 23 Nisan’da ziyaret ettiği abonenin 4 aydır elektriğinin kesik olmadığına ait polemik giderek büyüyor. Güç ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Bakan Dönmez, Kılıçdaroğlu’nun kendisini yalanlayan kelamları üzerine konutun güç sayaç göstergesini paylaşarak, “Anlaşılan o ki elektrik sayaçlarının artık akıllı olduğunu bilmiyorsunuz. Çünkü bunları bilseydiniz o argümanlarda bulunamazdınız. İspat istemiştiniz, işte ispatı. Kamuoyundan özür dileyecek misiniz?” açıklamasını yaptı.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Keçiören’de 23 Nisan‘da ziyaret ettiği abonenin 4 aydır borcu nedeniyle elektriğinin kesik olduğu argüman edilmişti.

BAKAN, MESKENDE ELEKTRİĞİN KESİK OLMADIĞINI AÇIKLADI

Güç ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ise ziyarete ait, “Kılıçdaroğlu o gece elektrikler sahiden kesik miydi? Kendinizi tekrar isteyerek ve bilerek karanlığa mı gömdünüz? Yapılan incelemeler sonucu o gün konutun elektriği varmış. Ve o gün o konutta elektrikler olduğu halde ışıkları neden açmadınız? Dün gittiğiniz meskende yapılan tespitler ve abonelik kayıtlarına nazaran ilgili abonenin 23.04.2022 itibariyle borcundan ötürü elektriğinin kesik olmadığı tespit edilmiştir.” biçiminde tweet atmıştı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN BAKAN DÖNMEZ’E REST: İSTİFA EDECEK MİSİN?

Kılıçdaroğlu ise Bakan Dönmez’e çok sert çıkarak, “Erdoğan’ın güç bakanı budur. Maharetsiz, yalancı, söz cambazı. Ey bakan, bu yazdığın palavraysa, çabucak istifa edecek misin? Sizi gidi algıcılar sizi. Beşli çete milleti soymaya devam etsin diye her şeyi yaparsınız. Soydurmayacağım!” demişti.

BAKAN DÖNMEZ: İSPAT İSTEMİŞSİNİZ, İŞTE İSPATI

Güç ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez bunun üzerine Twitter hesabından güç sayaç göstergesini paylaşarak, “Sayın Kılıçdaroğlu; anlaşılan o ki elektrik sayaçlarının artık akıllı olduğu, abonenin tüketim ölçüsü ve kesinti bilgilerini tarih-skent aydın haberlerit olarak hafızasında saklamakta olduğunu bilmiyorsunuz. Çünkü bunları bilseydiniz o savlarda bulunamazdınız. İspat istemiştiniz, işte ispatı. O gün dağıtım şirketi rastgele bir kesme-açma süreci yapmadığına nazaran ziyaret skent aydın haberleritlerinizde elektriği kim kesti, kim açtı? Gerçeğe karşıt tezlerinizden ötürü mahcup oldunuz mu? Kamuoyundan özür dileyecek misiniz?” tabirlerini kullandı.

BAKANLIK: O GÜN MESKENDE 21:31’DEN İTİBAREN GÜÇ KULLANIMINA DEVAM EDİLDİ

Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanlığının açıklamasında ise şu tabirlere yer verildi: “Konu hakkında ilgili dağıtım şirketinin bugün yaptığı açıklamada kelam gelimi edilen abonenin 31 Mart 2022 tarihinde elektrik gücünün borçtan ötürü kesildiği, borcun ödenmesini takiben 5 Nisan 2022 tarihinde elektrik gücünün tekrar bağlandığı ve bu tarihten sonra abonenin rastgele bir nedenle elektrik gücü kesme sürecinin yapılmadığı, abonenin 5 Nisan’dan bu yana problemsiz ve kesintisiz bir halde elektriğinin kullanıma açık olduğu belirtilmiştir.

Bilindiği üzere akıllı sayaçlar elektrik tüketim ve kesinti bilgilerini hafızasında koruma etmektedir. Kelam Gelimi Edilen sayaca ilişkin bilgiler Bakanlığımızın talebi üzerine ilgili dağıtım şirketi tarafından tespit edilerek kayıt altına alınmış ve bakanlığımıza bildirilmiştir. Bu datalardan görüldüğü üzere sav edildiği üzere 4 aydır gücünün kesik olmadığı, geçmiş tarihlerde güç kullanımının mevcut olduğu üzere, 23 Nisan Cumartesi gününde de güç kullanımının mevcut olduğu lakin ilgili dağıtım şirketinin rastgele bir kesme ve açma sürecinin bulunmamasına karşın ekte sunulan Güç Kesinti kaydında da görüldüğü üzere Sayın Kılıçdaroğlu’nun ziyaret skent aydın haberleritlerini de kapsayan 18.18 ile 21.31 ortasında güç kullanımının olmadığı, 21.31’den itibaren güç kullanımına devam edildiği anlaşılmıştır.”

İşte o açıklama:

aydın haberleri / Ferhat Ekinci – İktisat

Güç,Bakan,Elektrik,Kılıçdaroğlu,Elektriği,Abonenin,Gün,Dönmez,Kesik ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.