Eğitime kar engeli! 7 ilde yoğun yağış nedeniyle okullara ara verildi

Türkiye’nin doğusunda tesirli olan kar yağışı kimi vilayetlerde eğitimi aksattı. Buna nazaran; Muş, Ağrı, Bitlis, Ardahan, Erzurum, Kars ve …

24.03.2022
Eğitime kar engeli! 7 ilde yoğun yağış nedeniyle okullara ara verildi

Türkiye’nin doğusunda tesirli olan kar yağışı kimi vilayetlerde eğitimi aksattı. Buna nazaran; Muş, Ağrı, Bitlis, Ardahan, Erzurum, Kars ve Gümüşhane’de ağır kar yağışı nedeniyle okullar bugün tatil edildi.

Mart ayıyla birlikte bahar beklenirken Türkiye hala kimi bölgelerinde ağır kar ve soğuk hava tesirini gösteriyor. Bu kapsamda kimi vilayetlerde okullar kar nedeniyle ertelendi.

MUŞ

Muş’ta ağır kar nedeniyle eğitime bugün orta verildi. Valilikten verilen bilgilendirme argümanında, kentte olumsuz hava şartlarının tesirli olduğu belirtildi. Vatandaşların sis, çığ ve don olaylarına karşı uyarıldığı açıklamada, Vilayet Yönetimi Kanunu’nun ilgili hususu yeterince 24 Mart Perşembe vilayet genelinde eğitime orta verildiği bildirilen açıklamada, kamu kurumlarındaki engelli ve gebe işçi ile ikisi de çalışan anne ve babalardan lise çağından küçük çocuğu olup bakacak kimsesi olmayanların istekleri halinde ebeveynlerinden birinin idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

AĞRI

Ağrı’da tesirli olan kar yağışı nedeniyle Diyadin, Eleşkirt ve Tutak ilçelerindeki köy okullarında eğitime bir gün orta verildi. Valilikten verilen bilgilendirme argümanında, bölgede kar yağışının tesirli olduğu Diyadin, Eleşkirt ve Tutak ilçelerindeki köy okullarında taşımalı eğitim gören öğrencileri de kapsayacak halde eğitime yarın orta verildiği söz edildi.

BİTLİS

Bitlis merkez ile Tatvan ilçesinde ağır kar yağışı nedeniyle yatılı bölge okulları hariç tüm okullar tatil edildi. Valilikten verilen bilgilendirme argümanında, ağır kar yağışı, olumsuz hava kuralları ve ulaşımda yaşanabilecek mümkün aksaklıklar nedeniyle Bitlis ve Tatvan merkez ile bağlı köy ve beldelerinde, yatılı bölge okulları (YBO) hariç tüm okullarda eğitim öğretime bir gün orta verildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gebe ve pürüzü çalışanın de idari müsaadeli sayılmalarına karar verildiği kaydedildi.

ARDAHAN

Ardahan Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Erhan Bulut, kent aydın haberleri muhabirine, ilçede ağır kar ve tipinin ulaşımı aksattığını söyledi. Kar yağışının Göle’de şiddetini artırdığını belirten Bulut, “Bu yüzden Göle’deki birinci ve orta dereceli tüm okullarda eğitime bugün orta verdik.” dedi.

ERZURUM

Erzurum’un 13 ilçesi ile Ardahan’ın Göle ilçesinde ağır kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Kentte bir müddettir tesirli olan ağır kar yağışı akşam skent aydın haberleritlerinde tesirini artırarak tipiye dönüştü. Bu nedenle Yakutiye, Palandöken, Aziziye, Pasinler, Hınıs, Karayazı, Tortum, Çat, Aşkale, Şenkaya, Tekman, Köprüköy ve Karaçoban ilçelerinde 24 Mart perşembe günü eğitime orta verildi. Olumsuz hava şartları nedeniyle kelam gelimi edilen ilçelerde engelli ve gebe işçi de bugün idari müsaadeli sayılacak.

KARS

Kars’ta olumsuz hava şartları nedeniyle vilayet merkezi ve 2 ilçedeki okullarda bugün eğitime orta verildi. Valilikten verilen bilgilendirme argümanında, ağır kar ve tipi nedeniyle Kars merkez ile Sarıkamış ve Digor ilçelerinde tüm okulların 24 Mart Perşembe günü tatil edildiği bildirildi. Açıklamada, kamu kurumlarında vazifeli engelli ve gebe çalışanın de yarın idari müsaadeli sayılacağı belirtildi.

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane’de kar yağışı nedeniyle 2 ilçede okullar tatil edildi, 4 ilçede taşımalı eğitime orta verildi. Valilikten verilen bilgilendirme argümanında, ağır kar yağışı, kuvvetli buzlanma ve don olayının olumsuz tesirleri göz önünde bulundurularak, Torul ve Kürtün ilçelerinde Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı tüm kademelerdeki eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin bugün tatil edildiği bildirildi. Merkez, Kelkit, Şiran ve Köse ilçelerinde de taşımalı eğitime orta verilmesinin kararlaştırıldığı tabir edilen açıklamada, Torul ve Kürtün ilçelerinde engelli ve gebe kamu işçisinin de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Kar,Okullar,Nedeniyle,Eğitime,Merkez,Eğitim,Tatil,Ara Verildi.,Hava,Açıklamada,Olumsuz,Hamile,Personel,Tüm,Yoğun Kar Yağışı ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.