Acend Menajeri Bonecold’un Ayrılığı Hakkında Konuştu

Acend takımındaki fikir ayrılıkları takım değişikliğine neden oldu. “VALORANT grubumuz için ileriki adımları değerlendirirken, Bonecold’u …

24.03.2022
Acend Menajeri Bonecold’un Ayrılığı Hakkında Konuştu

Acend takımındaki fikir ayrılıkları takım değişikliğine neden oldu.

“VALORANT grubumuz için ileriki adımları değerlendirirken, Bonecold’u yedeğe çekeceğiz. Başarımızda oynadığı rol için minnettarız ve yeni ekibinde da muvaffakiyet elde edeceği konusunda kuşkumuz yok. Bonecold hala kontrat altında lakin yeni fırsatlar aramakta özgür.”

Acend’in duyurusunun altına, “Geçtiğimiz yıl Bonecold’la çalışmak inanılmazdı ve bir arada birçok şey başardık. Kendisi nitekim çok çalışkan ve mükemmel bir insan ve doğal ki çılgın bir oyuncu. Şahane bir konut bulacağına eminim” yazan Krimson, akabinde daha ayrıntılı bir açıklama yaptı.

Acend, 2021 Champions’ta kupayı kaldıran grup olmuştu.

Tertibin neden bu kararı aldığına dair daha transparan bir açıklama yapmak isteyen Acend menajeri Mark “Krimson” Senior’ın açıklaması:

“Bence espor dalında transparanlığı arttırmak genel olarak değerli, bu nedenle de Bonecold ile görüştüm, ve kendisi takım değişimi kararının arkasındaki nedenlere açıklık getirecek olmamdan memnun oldu.

Bütün ekip olarak, vakit içerisinde ekipteki kültürün değiştiğini hissettik. Takımın çekirdek takımının oyunu görüş açısı ve nasıl oynamak istedikleri, Bonecold’un oyun usulünden uzaklaştı.

Kararımız, doğal olarak, durumu yalnızca dışarıdan gören genel toplulukta baş karışıklığı yarattı. Bonecold, çok uygun bir oyuncu ve onunla çalışmak harika, kendisi ve takımın kalanı ortasında katiyetle bir kahır yok.

Yılın başından beri gözlemlediğimiz üzere, takımdaki fikir ayrılıkları uyumlu bir bütünlük içerisinde oynamamızı zorlaştırdı ve genel oyun planımız, antrenmanlarımızın verimliliği ve resmi maçlardaki performansımız konusunda birçok soruna yol açtı.

Tekrar belirtmek gerekirse, bu açıklamayı yapmamın nedeni Bonecold’un yeteneğinde muhakkak bir kusur olduğu için değil, oluşan fikir ayrılıklarının güçlü taraflarımız üzerine kurduğumuz oyunumuza tesir etmesi. Her vakit değişken bir IGL sistemimiz olması nedeniyle grupta farklı görüş ve oyun üslupları olduğunda doğal olarak sıkıntılar yaşayabiliyoruz.

Daha kesin bir değişime gitmemizin bir öteki nedeni de VCT sisteminin yapısı. Masters’a katılmaya hak kazanamadığımız için, bir sonraki aktiflikte başarılı olacağımızdan ve Dünya Şampiyonası’na gideceğimizden emin olmak ismine daha büyük kararlar almak zorunda kalıyoruz.

Bu, kadro içerisinde uzun müddettir yaşanan bir sorun olduğu için takım değişikliğinin evvelki formumuza dönebilmek ve ekip olarak büyümeye devam edebilmek ismine gerekli bir adım olduğunu hissettik.

Her vakit olduğu üzere bize gösterdiğiniz dayanağı takdir ediyoruz ve herkesin Bonecold’u yeni yolcuğunda desteklemeye devam edeceğini umuyoruz!

EsporGazetesi.com / Gamegar

Kadro,Oyun,Neden,Kadro ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.