Durmuş Yılmaz’dan Merkez’de yeni operasyon iddiası

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Durmuş Yılmaz’dan, bir hafta evvel söylediği “Ben sizleri bu gece …

26.11.2021
Durmuş Yılmaz’dan Merkez’de yeni operasyon iddiası

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Durmuş Yılmaz’dan, bir hafta evvel söylediği “Ben sizleri bu gece saat 12:00’den sonra teyakkuza davet ediyorum. Resmi Gazete’yi takip etmenizi tavsiye ediyorum. Bu gece bir şey o…

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Durmuş Yılmaz’dan, bir hafta evvel söylediği “Ben sizleri bu gece saat 12:00’den sonra teyakkuza davet ediyorum. Resmi Gazete’yi takip etmenizi tavsiye ediyorum. Bu gece bir şey olabilir, olduğu vakit da Türk lirasının üzerine nasıl daha fazla bir ıstırabın geleceğini görürsünüz” kelamlarına açıklık getirmesini istedi.

“HALA İHTİMAL DEVAM EDİYOR”

Bunun üzerine Durmuş Yılmaz, “Benim yaptığı şey, ortada bir belirsizlik var ve bu belirsizlik ülkenin parası üzerinde olumsuz tesir yapıyor, yönetimsel bir olumsuzluk, bunun bir an evvel ortadan kaldırılmasıyla ilgiliydi. Dediğim üzere rastgele bir duyumum yok, rastgele bir şeyim yok, yalnızca Merkez Bankası’yla ilgili yapılan operasyonlardan hareketle o gece bir operasyon yapılacaktı. Ancak dediğim üzere, bu söylediğim kelam, bu operasyonun yapılmasını engelledi fakat hâlâ ortadan kaldırmadı. Münasebetiyle burada yapılması gereken şey, bu yönetimsel belirsizliğin ortadan kaldırılması” dedi.

“Nasıl bir operasyon” sorularının gelmesi üzerine Durmuş Yılmaz, şöyle konuştu:

“Merkez Bankası idaresi gece saat 12:00’den sonra lider yardımcıları vesaireleri vazifeden alındı. Bu cins operasyonlar da gece bu saatten sonra yapılıyor. Şimdi Hazine ve Maliye Bakanı ile Sayın Cumhurbaşkanı ortasındaki görüş farklılığı da büsbütün ortadan kalkmış değil. Münasebetiyle bunu önümüzdeki günlerde tekrar göreceğiz. İnşallah bu yapılacak olan operasyon burada kalır, hasebiyle benim temennim de odur. Bu, Türk lirasına bir de istikrar kazandırır. Fakat bu şimdi ortadan kalkmış değil. Bunu siz kendi partiniz içinde benden çok âlâ biliyorsunuz.”

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.