Domenec Torrent’ten derbi mağlubiyeti sonrası Türkiye eleştirisi: Biz de böyle yaparız

Galatasaray Teknik Yöneticisi Domenec Torrent, 2-0 kaybedilen Fenerbahçe maçının akabinde açıklamalarda bulundu. “Türkiye’de bir sonraki maçı …

11.04.2022
Domenec Torrent’ten derbi mağlubiyeti sonrası Türkiye eleştirisi: Biz de böyle yaparız

Galatasaray Teknik Yöneticisi Domenec Torrent, 2-0 kaybedilen Fenerbahçe maçının akabinde açıklamalarda bulundu. “Türkiye’de bir sonraki maçı kazanmak dışında proje yok” diyen Katalan hoca, “Çok büyük hocalar, birçok vakit birinci devirlerinde vakte gereksinim duydu ve bir şey kazanamadı. Ancak onlarla devam ettiler. Proje şayet bir sonraki maçı kazanmaksa yalnızca, biz de bu türlü yaparız.” tabirlerini kullandı.

Fenerbahçe‘ye 2-0 mağlup olan Galatasaray’da teknik yönetici Domenec Torrent müsabakanın akabinde çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Domenec Torrent’in açıklamaları şöyle:

“FENERBAHÇE’NİN ATTIĞI GOL KOMİKTİ”

“Birinci yarıda Fenerbahçe’nin yalnızca iki durumu vardı. İkinci yarıda hoş baskı yapıyorduk. Onların attığı gol değişik ve komikti. Bizim oyuncumuzdan sekti. Sonra onların oyuncusuna geldi. Talih yapıtı bile diyebiliriz.

“5 DAKİKADA MAÇ ELİMİZDEN KAÇTI”

Galatasaray’ın yaşadığı şeyler olağan değil. Trabzonspor maçında da bu türlü oldu, 5 dakikada maç elimizden kaçtı. Üç sefer durum bulan ekip, iki gol atıyor. Lakin sizin toplarınız gol olmuyor. Sonuç dışında iki ekibin oyunu benzeri ve dengedeydi.

“TÜRKİYE’DE BİR SONRAKİ MAÇI KAZANMAK DIŞINDA PROJE YOK”

Gelecek ismine bir korkum yok. Ben gelemeden evvel de ben geldikten sonrada bu dönem kulüp için sıkıntı bir dönem. Benim için bir sonraki lider kıymetli değil. Ben 6 maçı kazanmaya çalışacağım. Oyunumuz ve ne tip oyunculara gereksinimimizin olduğu belirli. Kıymetli olan proje. Türkiye’de bir sonraki maçı kazanmak dışında proje yok. Burada olmaktan çok mutluyum. Gelecekle ilgili kaygılanmıyorum zira benim işim aşikâr. Üç maç kazanınca herkes memnun, bir maç kazanınca herkes mutsuz oluyorsa ve değişikliğe gidiliyorsa, bu proje ile alakalıdır. Yapacak bir şey yok.

“BU DEFA OLMADI”

Sofiane Feghouli ve Mustafa Muhammed üzere kıymetli oyuncularımız sakattı. Fatih Karagümrük’e karşı oynadığımız üzere oynadık. Takımımla birlikte 11 üzerinde çok çalışıyoruz. Her egzersizde durumlarını görüyorum. Kaybedilen maçlardan sonra oynamayan isimler soruluyor. takımdaki herkes oynama fırsatı yakaladı. Fatih Karagümrük’e karşı oynadığımız oyunun benzerini oynamaya çalıştık. O maçta birinci 20 dakikada 2-0 öndeydik, bu kere olmadı.

“BU KADAR KOLAY DEĞİL”

Babel ve Gomis 36 yaşında, pek âlâ oynadılar. Yedek kulübesine baktığımda, değiştirecek oyuncum var mı diye düşünmem lazım. Siz 60’ta kimi değiştirirdiniz? Latife yapıyorum fakat çok kolay bir şey! Kaybedince bunu soruyorsunuz. Basın toplantıları şöyle; kaybettin mi, kaybettin! Geç mi oyuncu değiştirdin, geç oyuncu değiştirdin! Burada mantık, kazandın ya da kaybettin! Kazanan haklı, kaybeden haksız! Bu kadar kolay değil! Fatih Karagümrük maçında değişiklikler düzgün miydi? Bence değildi lakin kazandık diye sorun olmadı! Tenkitleri kabul ediyorum, derinlemesine tahlil yapıyorum.

Maç,Oyuncu ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.