AK Parti’den asgari ücrete ikinci zam açıklaması: Enflasyon altında bir durum ortaya çıkarsa müdahaleden kaçınmayız

Taban fiyata yapılması beklenen ikinci artırımla ilgili AK Parti’den yeni bir açıklama daha geldi. İlgili bakanlıkların süreci takip ettiğini …

10.04.2022
AK Parti’den asgari ücrete ikinci zam açıklaması: Enflasyon altında bir durum ortaya çıkarsa müdahaleden kaçınmayız

Taban fiyata yapılması beklenen ikinci artırımla ilgili AK Parti’den yeni bir açıklama daha geldi. İlgili bakanlıkların süreci takip ettiğini belirten Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, “Gelen bilgilere nazaran enflasyon altında bir durum konu bahis oldu.ğını görürsek müdahaleden kaçınmayız” dedi.

Ak Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, Kanal 7’de gündeme ait soruları yanıtladı. Konuşmasında iktisada ait bildiriler veren Dağ, “Enflasyonun altına kimseyi ezdirmeyeceğiz dedik ve ezdirmedik. Yüzde 30-40 artırımlarla bunu ortaya koyduk” dedi.

“ASGARİ FİYATLA İLGİLİ KIYMETLENDİRME ARALIK AYINDA”

Ticari hayatta hareketliliğin devam ettiğini ve sabit gelirliler konusunda ataklar yapmaları gerektiğini belirten Dağ, “Asgari fiyatla ilgili bir irade ortaya koyduğunuz herkes kendi çalışanlarına bir artış koymuş oluyor ve insanların alım gücünü bir düzeyde tutmaya çalışıyoruz. İlgili bakanlıklarımız şu anda takip ediyor, gelen datalara nazaran aslında Temmuz ayında memurlarla ilgili bir gündem var, minimum fiyatla ilgili Aralık ayında konuşuluyor. Ancak gerekirse müdahale yapmaktan çekinmeyiz” tabirlerini kullandı.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ.

ENFLASYON DÜZ BİR ÇİZGİYE ULAŞACAK

Enflasyon sayılarına da değinen Dağ, “Enflasyon Haziran ayından sonra düz bir çizgiye ulaşacak ve Kasım ayından sonra düşmeye başlayacak” formunda konuştu.

“YIL ORTASINDA KIYMETLENDİRME GEREKTİĞİNDE ÇALIŞANIMIZDAN ESİRGEMEYİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçtiğimiz günlerde, çok konuşulan “asgari fiyata yıl ortasında zam” tartışmalarıyla ilgili konuşmuş ve “Cumhurbaşkanı Erdoğan, minimum fiyata ait de “Yapılacak görüşmeler sonucunda yıl ortasında kıymetlendirme gerektiğinde mutlaka vatandaşımızdan, çalışanımızdan bu türlü bir şeyi esirgemeyiz” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Minimum,Ayında ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için İktisat sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.