Dolar 70 Liraya Fırlıyor! Selçuk Geçer’den Kriz Çıkartacak Tarih! Büyük Kırılıma Ramak Kaldı

Ağustos ayında yükseliş trendini hızlandıran Dolar/TL kuru 17,91 düzeyini gördü. 18 lirayı zorlayan doların akıbeti merak konusu olurken Gram …

06.08.2022
Dolar 70 Liraya Fırlıyor! Selçuk Geçer’den Kriz Çıkartacak Tarih! Büyük Kırılıma Ramak Kaldı

Ağustos ayında yükseliş trendini hızlandıran Dolar/TL kuru 17,91 düzeyini gördü. 18 lirayı zorlayan doların akıbeti merak konusu olurken Gram altında ise süratli bir sıçrayış yaşandı. 960 TL’ye gerileyen gram altın Ağustos ayı itibariyle 1020 lira seviyel…

Ağustos ayında yükseliş trendini hızlandıran Dolar/TL kuru 17,91 düzeyini gördü. 18 lirayı zorlayan doların akıbeti merak konusu olurken Gram altında ise süratli bir sıçrayış yaşandı. 960 TL’ye gerileyen gram altın Ağustos ayı itibariyle 1020 lira düzeylerine dayandı. Piyasa Uzmanı Selçuk Geçer’den dolar ve gram altın için pik düzey geldi. Ağustos ayı sonlarında doları 20 liraları göreceğini tabir eden Geçer bakın yıl sonu için bakın hangi varsayımda bulundu? İşte elinde dolar ve altın tutanları yakından ilgilendiren kritik değerlendirmeler.

DOLAR AĞUSTOS SONUNDA 20 LİRA YIL SONUNDA PİK SEVİYE

Uygulanan Para Siyasetlerini eleştiren Selçuk Geçer, dolar için tekrar yüksek kestirimlerde bulundu. Ağustos ayının birinci haftasını yükselişle kapan Dolar/TL kuru 17,91 düzeylerini gördü. 18 liraya dayanan dolar kuru için kestirimler veren Selçuk Geçer, ay sonunda ötürü 20 lira üzerini göreceğini söz etti. Doların artık durdurulamayacağını belirten Geçer, ataklar 17 düzeylerinde tutabileceklerini belirtti. Dolar ve altın için her paylaşımında baskılanmadan bahseden Geçer, Dolar/TL kurunun yaz aylarında sakin kışa yanlışsız pik düzeyler yapabileceğini söyledi. Kış ayında çok sert rüzgarların eseceğini argüman eden Selçuk Geçer, doların yıl sonunda 30 lira üstünü görebileceğini tabir etti. Dolar/Euro paritesine bağlı olduğunu söyleyen Geçer 30 lira sayısından daha üst bir durumlarda karşılaşılabileceğini kelamlarına ekledi.

YANLIŞ PARA SİYASETİ DOLARI 70 LİRAYA ÇIKARABİLİR

Yanlış Para Siyasetlerinde ısrar edilmesi durumunda önemli kırılmaların yaşanacağının altını çizen Selçuk Geçer, bu siyasette direnmeleri durumunda sonuçların ağır olacağını belirtti. 5 Nisan 1994 krizi üzerinden örnek veren Geçer, bu siyasetlerle ile doların tekrardan 5 katına çıkabileceğini söyledi. 17 lira olan dolar kurunun 60-70 liraları görebileceğini söz etti. Algı ve kelamla iktisadın düzeltilemeyeceğini vurgulayan Geçer, uygulanan para siyasetinin yanlış olduğunun altını çizdi.

“ALTINDA REKOR BEKLİYORUM”

Altın içinse önemli ikazlar yapan Geçer, FED’in uygulayacağı faiz siyasetlerinden sonra önemli rekorların yaşanabileceğini açıkladı. Geçer, altın için, “1800’ün kıyısına gelir demiştim oraya geldik. Ben hala ısrarla tıpkı görüşümü koruyorum. Şartlar bu biçimde devam ettiği surece altında rekor bekliyorum.” diye konuştu.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.