Doğal gazın ardından bir fiyat artışı da elektriğe! Eve yüzde 15, sanayi ve ticarethanelere yüzde 25 zam geldi

Doğal gaza yapılan artırımın akabinde, bir artırım da elektrik fiyatlarına yansıtıldı. Elektrikte mesken abonelerinin tarifesi yüzde 15, sanayi …

01.06.2022
Doğal gazın ardından bir fiyat artışı da elektriğe! Eve yüzde 15, sanayi ve ticarethanelere yüzde 25 zam geldi

Doğal gaza yapılan artırımın akabinde, bir artırım da elektrik fiyatlarına yansıtıldı. Elektrikte mesken abonelerinin tarifesi yüzde 15, sanayi ve ticarethane abonelerinin tarifesi ise yüzde 25 zamlandı.

Elektrikte tüm abone kümelerinin 1 Haziran’dan itibaren geçerli olmak üzere tarifelerinin belirlenmesine ait şura kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna nazaran, mesken abonelerinin tarifesine yüzde 15, sanayi ve ticarethane abonelerinin tarifesine ise yüzde 25 artırım yapıldı.

MESKENE YÜZDE 15 ARTIRIM

Güç Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) fkent aydın haberleriliyet bazlı, nrehberaydin.comi ve yeşil tarife tabloları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna nazaran, birinci kademede bulunan mesken abonelerinin tarifesinde kilovatskent aydın haberlerit başı fiyat 129,0639 kuruş, yüksek kademede yer alanların tarifesinde ise kilovatskent aydın haberlerit başı fiyat, 192,7977 kuruş oldu.

SANAYİ VE TİCARETHANE ABONELERİNE YÜZDE 25 ARTIRIM

Birinci kademede yer alan ticarethane abonelerinin tarifesinde elektriğin kilovatskent aydın haberlerit fiyatı, 208,9154 kuruş, yüksek kademedeki kilovatskent aydın haberlerit fiyat da 278,0099 kuruş olarak belirlendi. Alçak tansiyon sanayi abonelerinin elektrik tarifesinde kilovatskent aydın haberlerit fiyatının 287,5739 kuruş olması kararlaştırıldı. Öte yandan, yeşil tarifede kilovatskent aydın haberlerit fiyatı 268,2821 kuruş olarak tespit edildi.

BİR ARTIRIM DA DOĞAL GAZA GELDİ

BOTAŞ’ın yayınladığı haziran ayı tarifesine nazaran, doğal gazda konut abonelerine yüzde 30, sanayi abonelerine ise yüzde 40 artırım geldi. Yeni tarifeye nazaran, konut tüketicileri bin metre kadarküp doğal gaz için 3 bin 264 lira, sanayi aboneleri ise 10 bin 416 lira ödeyecek.

aydın haberleri / İktisat

Tarife,Abone,Kuruş,Fiyat,Kilovatskent aydın haberlerit,Gaz,Zam,Sanayi ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için İktisat sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.