Didim ve Marmaris’te bir gün geçirmek

19.08.2022
<strong>Didim ve Marmaris’te bir gün geçirmek</strong>

Ülkemizin en güzide köşeleri arasında yer almakta olan Didim ve Marmaris, gerek sahip oldukları doğal güzellikler gerek ziyaretçilere sundukları olanaklar ile ülkemizin başlıca tatil yerleri arasındadır. Sıcacık Akdeniz güneşi, turkuaz mavisi sular ve benzersiz doğasıyla Didim ve Marmaris her zaman ziyaretçilere hayatta bir kere yaşanacak bir tatil olanağı sunagelmiştir. Ege’nin en güzel koyları arasında yer almakta olan Didim koyları ve Marmaris koyları; ideal bir yaz tatili için en çok tercih edilen konumlar arasında yer almaktadır.

Didim ve Marmaris’te Gezilecek Yerler Neresi? Didim’de Gezilecek Yerler

  • Cennet Koyu

Belki de Didim’in en ünlü koylarından olan Cennet Koyu, her yıl on binlerce ziyaretçinin geldiği ve tatil yaptığı bir koydur. Mavinin her tonunu barındıran ve ziyaretçilere eşsiz bir tatil fırsatı sunan Cennet Koyu, özellikle fotoğraf sevdalılarına sunduğu fırsatlar ile ön plana çıkmakta. Cennetten bir köşe olan Didim sahillerini ayrıca turistik yayın yapmakta mobese ile izleyebilmenizde mümkün. Didim Altınkum ve Yalı caddesi üzerinden turistik yayın. https://www.canlimobese.com/didim-canli-izle/

  • Didim Apollon Tapınağı

Bu yazımızda sadece plaj ve koylara değinecek değiliz. Zira, binlerce yıllık geçmişi ve Anadolu’nun en eski yerleşimlerinden olması ile Didim, her köşesinden tarih fışkıran bir yerdir. Didim Apollon Tapınağı da görkemli görüntüsü ve mimari estetiği ile pek çok ziyaretçinin dikkatini çekmekte.

  • Pirene Antik Kenti

Yukarıda da değindiğimiz gibi antik dönemlerin en önemli yerleşimlerinden olan Didim; içinde barındırdığı Pirene Antik Kenti ile de her yıl çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapmakta. Eğer siz de Anadolu’nun eski tarihi ile ilgileniyorsanız, Pirene Antik Kenti kesinlikle Türkiye’de ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

  • Akbük

Didim’e gelip de Akbük’e gelmeden olmaz. Her bütçeye uygun otelleri ve 15 kilometrelik sahili ile Akbük; mavinin her tonlarını tecrübe etmek isteyen ziyaretçiler için benzersiz bir tatil olanağı sunuyor. Üstelik, Akbük’ten veya Akbük’e düzenlenen tekne turları ile Ege Denizi’nin tadını bambaşka bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Marmaris’te Gezilecek Yerler

  • Marmaris Kalesi

Kendi içinde bir müzesi de bulunan Marmaris Kalesi; zengin bir tarihe sahip olan Marmaris’i ziyaret etmek ve bu güzel beldenin tarihini öğrenmek isteyen kişilerin gitmesi gereken ilk yerler arasındadır.

  • Kızkumu Plajı

Marmarisin en güzel plajları arasında yer alan Kızkumu Plajı, denizinin mavisi ve kumsalının altın sarısı ile rengarenk bir tatil fırsatı sunuyor.

  • Fosforlu Mağara

Yeni tecrübeler arayan ziyaretçilerin ve turistlerin görmesi gereken yerler arasında yer alan Fosforlu Mağara, Marmaris’in belki de en enteresan ve ilgi çekici yerleri arasında bulunuyor. Diğer bir görmeniz gereken yerde uzunyalı plaj sahili. Bu güzel sahilde yürüyüş yapabilir ve keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. Marmarisin en güzel sahillerinden olan uzunyalıyı muhakkak ziyaret etmeniz gerekiyor. https://www.canlimobese.com/marmaris-plaj-canli-kamera-izle/

Didim ve Marmaris’te Neler Yapılabilir?

Bu sorya kısa bir cevap vermek gerekirse “Her şey” diyebiliriz. Didim ve Marmaris gerek sundukları plaj ve sahil olanakları ile gerek kültürel miraslarının onlara kazandırdığı tarihsel doku ile gerekse müze ve turistik mekanlar ile her tür ziyaretçiye hitap ediyor. İsterseniz bir antik kenti ziyaret ederek kültürel bir gezi yapabilir, isterseniz plaja gidip güneşlenebilir, mavinin her tonunu göreceğiniz denizde yüzebilir, çeşitli aktivitelere katılım sağlayabilirsiniz. Tek kısıtlayıcınız hayal gücünüzdür, zira Didim ve Marmaris’te sınırlar yoktur.

Kaynak  

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.