Derince’de aile konferansı düzenlendi

Derince Belediyesi ve Derince İlçe Müftülüğü’nün “Aileler Buluşuyor, Huzuru Konuşuyor” kapsamında düzenlediği konferansta Kocaeli Üniversitesi …

12.01.2022
Derince’de aile konferansı düzenlendi

Derince Belediyesi ve Derince İlçe Müftülüğü’nün “Aileler Buluşuyor, Huzuru Konuşuyor” kapsamında düzenlediği konferansta Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Ekşi değerli iletiler verdi.

DERİNCE, KOCAELİ (rehberaydin.com) – Derince Belediyesi ve Derince İlçe Müftülüğü’nün “Aileler Buluşuyor, Huzuru Konuşuyor” kapsamında düzenlediği konferansta Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Ekşi kıymetli bildiriler verdi.

Konferans ve kültürel etkinlikler kapsamında düzenlenen “Aileler Buluşuyor, Huzuru Konuşuyor” aktifliği Yenikent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Derince Belediyesi ve Derince İlçe Müftülüğü’nün birlikte düzenledikleri programın bu sefer konuğu Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Ekşi oldu. Derince Belediye Lideri Zeki Aygün ve İlçe Müftüsü Mecit Amil’in mesken sahipliğinde gerçekleşen konferansı, AK Parti Derince İlçe Lideri Koray Merdan, STK lider ve yöneticileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar ilgiyle takip etti. Derince Merkez Cami İmam Hatibi Abdullah Aydın’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirdiği, Makasbaşı Cami İmam Hatibi Ünal Köprülü’nün ilahiler okuduğu programın açılış konuşmasını yapan Derince İlçe Müftüsü Mecit Amil, konferansların kıymetine vurgu yaptı.

“Kızgınlıklar, kırgınlıklar olabilir”

İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Ekşi ise yaklaşık bir skent aydın haberlerit süren konferansta kıymetli bildiriler verdi. İslam toplumlarında aile yapısının çok değerli olduğunu lisana getiren Ekşi, aile bağlarının zayıflamasıyla inanç noktasındaki zayıflamanın yanlışsız orantılı olduğunu söyledi. Ailelerin dağılmasında en kıymetli etkenin anlık öfkelenmeler olduğunu belirten Ekşi, “Kızgınlıklar, kırgınlıklar olabilir. Kıymetli olan bunu ailemize en az biçimde yansıtmak” dedi. – KOCAELİ

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.