Demet Akbağ 15 yıl sonra tiyatro sahnesine çıktı, usta sanatçılar oyunu ön sıradan izledi

Türk sinemasının efsane oyuncuları ortasında yer alan Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan’ın 20 yıl ortadan sonra yazdığı birinci tiyatro oyunu olan …

08.04.2022
Demet Akbağ 15 yıl sonra tiyatro sahnesine çıktı, usta sanatçılar oyunu ön sıradan izledi

Türk sinemasının efsane oyuncuları ortasında yer alan Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan’ın 20 yıl ortadan sonra yazdığı birinci tiyatro oyunu olan ‘Aydınlıkevler’ ile 15 yıl sonra tiyatro sahnesine döndü. Metin Akpınar, Cet Demirer, Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan da Akbağ’ı ön sıradan izledi.

Yılmaz Erdoğan‘ın 20 yıl ortadan sonra yazdığı Aydınlıkevler-Babkent aydın haberlerinnem Amerikaya Savaş Açtı isimli tiyatro oyunu, dün akşam birinci kere sahnelendi. Oyununun başrolünde yer alan Demet Akbağ ise 15 yıllık ortanın akabinde sahneye çıktı.

4 BAŞARILI İSMİ OYUNU ÖN SIRADAN İZLEDİ

Demet Akbağ, Salih Bademci, Burak Dakak ve Sinem Ünsal’ın yer aldığı oyun ‘Aydınlıkevler – Babkent aydın haberlerinnem Amerika’ya Savaş Açtı’ gösterimine ünlü isimler akın etti. Tiyatro galasına gelen Metin Akpınar, Cem Yılmaz, Cet Demirer ve Yılmaz Erdoğan oyunu ön sıradan izledi. 4 başarılı ismin tıpkı karede yer aldığı fotoğraf ise toplumsal medyada gündem oldu.

OYUNU ZAFER ÇİKA’YA ARMAĞAN ETTİLER

Manalı gecede konuşan Yılmaz Erdoğan, oyunu Demet Akbağ’ın 2019 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden eşi Zafer Çika’ya armağan ettiklerini söyledi.

Oyunu ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Magazin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.