Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaret ettiği cemevinde ortalık karıştı: Beni AKP’nin dedesi ilan ettiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara Mamak’taki Hüseyin Gazi Cemevi’ni ziyareti esnasında cemevinin duvarındaki Hacı Bektaş-ı Veli, Hz. Ali ve Atatürk …

11.08.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaret ettiği cemevinde ortalık karıştı: Beni AKP’nin dedesi ilan ettiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara Mamak’taki Hüseyin Gazi Cemevi’ni ziyareti esnasında cemevinin duvarındaki Hacı Bektaş-ı Veli, Hz. Ali ve Atatürk fotoğraflarının boyayla kapatılıp, öteki duvara çerçeveli fotoğraflarının asılması Alevi cem kent aydın haberleri tini ve derneklerini …

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara Mamak’taki Hüseyin Gazi Cemevi’ni ziyareti esnasında cemevinin duvarındaki Hacı Bektaş-ı Veli, Hz. Ali ve Atatürk fotoğraflarının boyayla kapatılıp, öteki duvara çerçeveli fotoğraflarının asılması Alevi cem kent aydın haberleri tini ve derneklerini böldü. Hüseyin Gazi Kültür ve Sanat Derneği İdare Şurası üyesi dede Hüseyin Öz, ziyaret sonrası büyük uyuşmazlıkların konu bahis oldu.ğını belirtti.

“HAKARET İÇERİKLİ TELEFONLAR GELİYOR”

Kendisine çok sayıda hakaret içerikli telefon geldiğini söz eden Öz, “Bana çok sayıda hakaret içerikli telefon geliyor. Beni, ‘AKP’nin dedesi’ ilan ediyor ve maksat gösteriyorlar. Laiklik, Mustafa Kemal, Cumhuriyet benim kırmızı çizgilerimdir. Cumhurbaşkanı’nı davet eden benmişim üzere gösteriliyor. Ayrıyeten gelebilir, bundan bir rahatsızlık duyulmamalı” dedi.

“İKİYE BÖLÜNMÜŞ DURUMDAYIZ”

Sözcü gazetesinden Hürmet Öztürk’e konuşan Öz, ziyaret sonrası ikiye bölündüklerini belirterek, “Böyle bir ziyaret olacağını vakıf lideri biliyormuş. İki gün evvel kimseye söylenmemesi ricasıyla bize söyledi. Şu anda ikiye bölünmüş durumdayız. Dernek ve vakıf birbirine karşı hale geldi. Ben dernek yönetimindeyim. Bize dönük tenkitlerin başında ‘Niçin fotoğrafın üstünü boyayla kapattırdınız?’ sorusu geliyor. Arka niyetimiz yoktu. Çerçeveli fotoğraflar Cumhurbaşkanı geldiğinde asılı olduğu yerde kalacak. Yeni çerçeveler yaptırılıp, boyanan yağlıboya fotoğrafların yerine asılacak. Böylelikle cemevinin iki duvarında Hacı Bektaş-ı Veli, Hz. Ali ve Atatürk’ün ikişer resmi olacak” halinde konuştu.

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.