Cep telefonu alacaklara kötü haber! Resmi Gazete’de yayımlanan kararla TRT bandrol ücretleri artırıldı

TRT bandrol fiyatları ile ilgili karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara nazaran cep …

26.05.2022
Cep telefonu alacaklara kötü haber! Resmi Gazete’de yayımlanan kararla TRT bandrol ücretleri artırıldı

TRT bandrol fiyatları ile ilgili karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara nazaran cep telefonlarında yüzde 10 olan TRT bandrol oranı yüzde 12’ye, akıllı kol skent aydın haberleritlerinde yüzde 8 olan oran yüzde 14’e, bilgisayar ve tablette ise yüzde 2 olan oran yüzde 4’e çıkarıldı. Bandrol oranlarındaki değişiklik cep telefonları fiyatlarının da artmasına neden olacak.

“Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu Gelirleri Kanunu Uyarınca Radyo, Televizyon, Görüntü ve Birleşik Crehberaydin.comzlar ile Hali Hazırda Görülenin Dışında Kalan Radyo ve Televizyon Yayınlarını Almaya Yarayan Her Türlü Crehberaydin.comzdan Alınacak Bandrol Fiyatlarına Ait Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar” Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna nazaran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bandrole tabi eşyanın cins ve gümrük tarife istatistik konumlarının (GTİP) yer aldığı liste değiştirildi.

BANDROL ORANLARI YENİLENDİ

Bandrole tabi crehberaydin.comzlar ve bandrol oranlarının yer aldığı listeye nazaran, ek bir yazılım yahut donanım takviyesi olsun yahut olmasın direkt, internet üzerinden yahut öteki bir yolla her türlü görsel yahut işitsel yayınları alabilen crehberaydin.comzların bandrol oranları yenilendi.

BİLGİSAYAR VE TABLETTE ORAN YÜZDE 4’E YÜKSELDİ

Televizyon, görüntü kameralar ve radyolarda yüzde 16 olan bu oran sabit bırakılırken, cep telefonlarında yüzde 10 olan oran yüzde 12’ye, akıllı kol skent aydın haberleritlerinde yüzde 8 olan oran yüzde 14’e, bilgisayar ve tablette ise yüzde 2 olan oran yüzde 4’e çıkartıldı.

YÜZDE 8’DEN YÜZDE 14’E ÇIKARILDI

Başka crehberaydin.comzlarda ise (Radyolu ve/veya TV’li ışıldak, radyolu kulaklık, radyolu fotoğraf makinesi, radyolu adım sayar, radyolu kalemler, radyo ve/veya TV’li banyo sistemleri, navigasyon crehberaydin.comzları, radyo ve/veya TV eklentili koşu bantları, radyo ve/veya TV eklentili buzdolapları, DVD-VCD player ve benzerleri, cep tipi MP3/MP4 çalar ve benzerleri, konut sinema sistemleri, taşıtlarda kullanılmaya mahsus navigasyonlu multimedya crehberaydin.comzları) yüzde 8 olan TRT bandrol hissesi yüzde 14’e çıkarıldı.

Radyo,Oran,Bandrol,Crehberaydin.comzlar,4’E ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için İktisat sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.