Bursa’da kelebek çocuklar için seferberlik

BURSA (rehberaydin.com) – Bursa’da kelebek çocuklar için seferberlikBURSA Bursa’da kelebek hastalığı ile dünyaya gelen çocuklar için düzenlenen …

19.01.2022
Bursa’da kelebek çocuklar için seferberlik

BURSA (rehberaydin.com) – Bursa’da kelebek çocuklar için seferberlikBURSA Bursa’da kelebek hastalığı ile dünyaya gelen çocuklar için düzenlenen kahvaltıya yüzlerce hayırsever vatandaş katıldı. Bu hastalıkla doğan ve ciltlerindeki kırılganlık sebebiyle kelebek çocuk…

BURSA (rehberaydin.com) – Bursa‘da kelebek çocuklar için seferberlik

BURSA Bursa‘da kelebek hastalığı ile dünyaya gelen çocuklar için düzenlenen kahvaltıya yüzlerce hayırsever vatandaş katıldı. Bu hastalıkla doğan ve ciltlerindeki kırılganlık sebebiyle kelebek çocuklarla ilgili hadise artışına da dikkat çekildi. Bursalılar; Doruğun Yıldızları Bayan Platformu ve Kelebek Çocuklar Derneği tarafından yardıma muhtaç çocuklar için düzenlenen aktiflikte bir ortaya geldi. Düzenlenen kahvaltıda, toplanan bağış ve armağanlar kelebek çocuklarına armağan edildi.

Bursa‘daki bir otelde sabah kahvaltısında bir ortaya gelen aileler, Kelebek Çocuklar Derneğine yardımcı olmanın memnunluğunu yaşadı. Kimsenin bilmediği lakin bir çok çocuğun bu düşünceyi çektiği bir hastalık olması sebebiyle farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Doruğun Yıldızları Bayan Platformu kurucularından ve Elif Tertip Sahibi Elif Altınören, “Nadir rastlanan genetik bir cilt hastalığı olan, tıpta Epidermolysis Bullosa olarak bilinen, kelebek hastası çocuklara takviye sağlamak maksadıyla bu kahvaltıyı düzenledik. Bugün çok pahalı firmalarımızla, sponsorlarımızla bir ortaya geldik. Kelebek Çocuklar Derneği Lideri Fulden Uras ile birlikte çocuklarımıza katkıda bulunmak için bu türlü bir tertibe imza attık. Doruğun Yıldızları Platformu kurucularından Elif Altınören,Nilay Sezer, Şeyma Üskül katılan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Uygun ki varlar, onlarla birlikte merhem oluyoruz. Bizler birlikte güçlüyüz. Daima birlikte bu çocuklarımıza gereksinim sahiplerimize ulaşmak bizler için çok önemli” diye konuştu.

Hastalığı sebebiyle aktifliğe katılamayan Fulden Uras ismine konuşan Kelebek Çocuklar Derneği Bursa Temsilcisi Elif Arslan aktiflikte plaketleri ve gelen armağanları teslim aldı. Aktifliğe canlı temas ile katılan Fulden Uras; “Çocuklar için duyarsız kalmadığınız için hepinize farklı başka teşekkür ediyorum. Bu türlü günlerde biraz duygulanıyorum. Bu tertibi düzenlemesinde emeği geçenlere minnettarım” dedi.

One More İnternational Temsilcisi İmren Geçkin Açıkel ve Bursa Bayisi Gülin Uçak, “İnsanların ağızdan aldıkları besin destekleri yahut biraz kendilerini düzgünleştirme eforlarına, biz biraz daha konfor getirdik. Şu anda 150’nin üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. İnsanlara sıhhat dağıtmakla kalmayıp, çocuklarımıza dayanak olmayı hedefliyoruz” biçiminde konuştu.

Happy Kids Yöneticisi Berrin Uğur Ersek, “Bir anne olarak çocukların ne kadar sağlıklı eserler kullanması gerektiği üzerinde araştırmalarım sonucu bu türlü bir serüvene başladık. Yüzde 100 pamuklu ve organik olmasına dikkat ederek eserlerimizi seçiyoruz. Bu türlü bir tertiple, muhtaçlık sahibi çocuklarına ulaşabildiysek ne memnun bizlere” dedi.

Yaklaşık 2 yıldır Med-Lena Beauty Hari̇ka Varlık Salonu işletmeciliğini yapan Kıvanç Aydın Bilazer, “Med-Lena olarak çocuklarımıza katkıda bulunmak bizleri çok memnun etti. Bir anne olarak çocukların başka bir yeri olduğunu düşünüyorum. Tüm çocuklar ismine biz buradayız. Bizim üzere dayanak vermek isteyen herkesi bekliyoruz” biçiminde konuştu.

Eva Lucria Kerim Sözer, “Kelebek Çocuklar Derneği ismine bu tertipte bulunmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Eva Lucria, herşeyi tabiattan alıp sizinle tekrardan buluşturan doğal ve vegan eserlerden oluşmaktadır. Artık kozmetikte çok daha farklı olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

Düzenlenen kahvaltıda, toplanan bağış ve ikramlar, kelebek çocuklarına armağan edildi.

aydın haberleri / Abdullah Çibir – Son Dakika Haberleri

Fulden Uras, Genetik, Bursa, Yeni, Haber

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.